Dalies:

Diriģenta M.Kupča vadībā Kopenhāgenā izrādīs operu “Popejas kronēšana”

Diriģenta M.Kupča vadībā Kopenhāgenā izrādīs operu “Popejas kronēšana”
  • 12. Mar. 2019

Šī gada 18., 20., 22. un 24. martā Kopenhāgenas jaunajā opernamā diriģenta Māra Kupča vadībā Dānijas publikai tiks piedāvātas 17. gadsimta itāļu komponista Klaudio Monteverdi pēdējās operas “Popejas kronēšana” pirmizrādes, ko atskaņos Kopenhāgenas operas jaunie solisti, kā arī baroka orķestris Collegium Musicum Riga, informē Rīgas Senās Mūzikas centra pārstāve Laura Šarova.

Klaudio Monteverdi (1567-1643) opera “Popejas kronēšana” (1643) ir stāsts par mīlestību un nodevību Senajā Romā. Operā tiek stāstīts par skaisto Popeju, kura ir iemīlējusies imperatorā Neronā un alkst kļūst pat viņa sievu, taču, lai tas notiktu, ir jāatbrīvojas no imperatores Otavijas. “Popejas kronēšana” ir Monteverdi pēdējā opera, kas atspoguļo operas žanra pirmsākumus, vienlaikus norādot uz kompozicionāliem meklējumiem pēc āriju tipa melodijām. Iestudējumu režisējis Ebbe Knudsen.

Darbs pie operas iestudēšanas Kopenhāgenā norisinās jau no pagājušā gada novembra diriģenta, senās mūzikas pētnieka un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedras vadītāja Māra Kupča vadībā. Kopenhāgenas operas spožie jaunās paaudzes solisti apguva Klaudio Monteverdi laika mūzikas specifiku, 17. gadsimta dziedāšanas, retorikas un ornamentikas tehnikas.

Šonedēļ uz Kopenhāgenu devies Māris Kupčs un baroka orķestra "Collegium Musicum Riga" mūziķi: Kristīne Stumbure (traversflautas), Agnese Kanniņa un Laura Šarova (baroka vijoles), Guna Jegorova (baroka alts), Māra Botmane (baroka čells) un Talitha Cumi Witmer (teorba).

Baroka orķestris "Collegium Musicum Riga", baroka koris "Collegium Choro Musici Riga" un diriģents Māris Kupčs šī gada vasarā piedalīsies tādos mūzikas festivālos kā  Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Curlandia!” (20. - 21. jūlijs, Bauska), Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls 2019 (augusts), kā arī gaidāmas operu viesizrādes Pēterburgā un Izraēlā.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti