Dalies:

Dienvidzviedrijas latviešu koris "Skåne" dzied kopā ar zviedru koriem

Dienvidzviedrijas latviešu koris "Skåne" dzied kopā ar zviedru koriem
  • 18. Dec. 2017

Patīkami obligāts pasākums – tāda bijusi Dienvidzviedrijas latviešu kora "Skåne" 13. decembra uzstāšanās Lūcijas svētkos Svētā Miķeļa baznīcā Malmē.

Koncertā koris dziedāja kopā ar šīs baznīcas kori un arī bērnu kori, tāpēc lielākajā daļā koncerta uz skatuves bija pat 50 cilvēku. Dziesmas pārsvarā skanēja zviedriski un angliski. Divas dziesmas latviešu koris tomēr dziedāja viens pats: latviešu valodā klausītāji varēja dzirdēt "Tu mazā klusā, Betlēme". Savukārt otru dziesmu - "White Cristmas" - koris dziedāja angliski. Šajā koncertā ""Skåne" rindās bija 12 koristu.

Skatītāju bija daudz – ap 200, lielākoties zviedri, taču bijuši arī latvieši. Kora diriģente Arta Stepiņa stāsta, ka varējis redzēt: visiem koristiem šī sadziedāšanās ļoti patikusi – pat stīvie latvieši iekustējušies. Dziedātprieku novērtējusi arī publika, kas dāsni aplaudējusi pēc katras dziesmas. "Man kā diriģentei dalība šādā koncertā vispār bija zelta stunda. Sajūtas bija brīnišķīgas," teic A. Stepiņa, kura ikdienā ir ērģelniece zviedru baznīcā.

Arī latviešu kori "Skåne" kopš februāra savā paspārnē ņēmusi zviedru baznīca, tāpēc uzstāšanās Lūcijas dienas koncertā tautiešiem bija obligāts un vienlaikus arī patīkams pasākums. Jāpiebilst, ka tieši Miķeļa baznīcā notiek gan kora mēģinājumi, gan Malmes latviešu saieti.

"Skåne" cer piedalīties simtgades dziesmu svētkos, tāpēc nu mēģinājumi ir sevišķi aktīvi. Pēc svētku pauzes janvārī atsāksies intensīvs mēģinājumu posms.

Lasītākās ziņas valstī

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti