Dalies:

Dienvidāfrika gatava slēgt ar Latviju tiesiskās palīdzības sadarbības līgumu

Dienvidāfrika gatava slēgt ar Latviju tiesiskās palīdzības sadarbības līgumu
CC0 licence
  • 17. Feb. 2020

Dienvidāfrikas republika (DĀR) tuvākajā laikā ir gatava slēgt divpusējās sadarbības līgumu par tiesisko palīdzību krimināllietās ar Latviju, sociālajā tīklā "Twitter" pavēstījis tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Savā ierakstā viņš norādījis, ka tiek darīts viss iespējamais Dānijā aizturētās Latvijas pilsones Kristīnes Misānes tiesību aizsardzībai. Viņš atzīmējis, ka šodien ir sazinājies ar Eiropas Komisijas viceprezidentes Veras Jurovas biroju, lai "paceltu jautājumu Eiropas Savienības līmenī" ministru sanāksmē Briselē.

Faktiski šāds sadarbības līgums ar DĀR nozīmē to, ka brīdī, kad Misāne nonāktu DĀR, Latvijas Ģenerālprokuratūrai būtu tiesības lūgt, lai Misāne tiktu izdota uz Latviju izmeklēšanai un vai tiesāšanai. Savukārt, ja viņa tiks tiesāta un notiesāta DĀR, tad Latvijas Tieslietu ministrijai būs tiesības prasīt viņu izdot uz Latviju, lai sev piemēroto soda mēru viņa varētu izciest šeit.

Lasītākās ziņas

Tikmēr Latvijas prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūrai LETA Ģenerālprokuratūra patlaban strādā ar visu tās rīcībā esošo aktuālāko informāciju, lai meklētu iespējamos tiesiskos risinājumus pozitīvam Misānes lietas atrisinājumam. 

Patlaban tiek gatavota arī informācija Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojam un veikti citi uzdevumi, lai risinātu minēto lietu.

Jau vēstīts, ka 22.janvārī Valsts prezidents Egils Levits iesniedza piedāvājumu DĀR prezidentam par tiesisko sadarbību krimināllietās. 

Misāne kopš 2018.gada nogales atrodas apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo DĀR tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānijas tiesa pagājušajā nedēļā nolēma viņu neatbrīvot no apcietinājuma, kas faktiski nozīmē, ka 20.februārī viņa tiks izdota DĀR.

Tikmēr petīciju Misānes atbalstam vietnē "change.org" parakstījuši jau vismaz 27 000 atbalstītāji. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti