Dalies:

Diasporas vasaras vidusskolu vadītāji un latviešu valodas skolotāji dalās pieredzē

Diasporas vasaras vidusskolu vadītāji un latviešu valodas skolotāji dalās pieredzē
LETA/ Ieva Leiniša
  • 21. Nov. 2019

Šodien Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma laikā Valmierā notiks Izglītības un zinātnes ministrija rīkotais seminārs diasporas izglītotājiem “Jautā Jums! Jautā Mums!” Lielākā daļa semināra dalībnieku mērojuši tālu ceļu no ASV, Austrālijas vai citām Eiropas pilsētām, lai Valsts svētku nedēļā kopā darbotos un dalītos pieredzē ar veiksmes stāstiem, informē ministrijā. 

Dalībniekus uzrunās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktors Gints Jegermanis. Pieredzē, pārdomās un ieteikumos par latviešu vasaras vidusskolu rīkošanu Ziemeļamerikā un Austrālijā dalīsies skolu direktori: Garezera vasaras vidusskolas direktore Sandra Kronīte-Sīpola (ASV), Kursas vasaras skolas direktore Indra Ekmane (ASV), Annas Ziedares vasaras vidusskolas ilggadēja direktore Lilita Daenke (Austrālija), Īrijas vasaras skolas direktore Laima Ozola. Savukārt latviešu valodas skolotāji stāstīs par to, ko nozīmē mācīt latviešu valodu kā etniskā mantojuma valodu. Eiropas diasporas izglītotāju pārstāvji pārrunās iespējas saglabāt un attīstīt latviešu valodu nedēļas nogales skolās vai brīvdienu nometnēs.

Par Sabiedrības lomau iekļaujošas vides veidošanā stāstīs mācīšanās mentore Avita O’Donnell no Londonas.

Lasītākās ziņas

Tā kā seminārs notiek Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma ietvaros, uzņēmuma Tilde pētniecības un izstrādes direktors Raivis Skadiņš iepazīstinās ar moderno valodu rīku Hugo.lv, bet skolotāja Anete Ozola dalīsies pieredzē, kā latviešu valodas mācīšanā izmantot e-Laipu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti