Dalies:

Diasporas un Valmieras jaunieši kopā sportos un mācīsies latviešu valodu

Diasporas un Valmieras jaunieši kopā sportos un mācīsies latviešu valodu
CC0 licence
  • 30. May. 2019

Valmierā šovasar pirmo reizi notiks unikāla diasporas un Valmieras jauniešu vasaras skola - nometne “Olimpiskais Kvants”. Tajā piedalīsies 15 Valmieras jaunieši un 15 ārvalstu latviešu jaunieši no dažādām valstīm. Pieteikšanās nometnei ir sākusies un aicināti reģistrēties ir visi, kas ikdienā nodarbojas ar sportu un caur šo hobiju vēlas iegūt radniecīgus draugus Latvijā un pasaulē, uzlabot fizisko formu un arī latviešu valodas zināšanas.

Vidzemes Olimpiskais centrs, ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas domi un Eiropas Latviešu apvienību pirmo reizi Latvijā organizē vasaras skolu, kuras mērķis ir nostiprināt latviešu valodas zināšanas diasporas jauniešiem, saglabāt un stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju un veicināt nacionālās identitātes stiprināšanu, caur kopēju mīlestību pret sportu, latviešu valodu, Latvijas dabu un kultūru.

Nometnē jaunieši mācīsies latviešu valodu, iepazīs Vidzemi, attīstīs sporta iemaņas un arī saikni starp Latvijas un diasporas jaunajiem. Tāpat iecerēts attīstīt brīvprātīgā darba prasmes BMX čempionāta posma laikā, uzņēmējdarbības prasmes un kopīgi radīt  idejas.

Lasītākās ziņas

Plānots, ka nometnē no 7.līdz 14.jūlijam piedalīsies 15 diasporas un 15 Valmieras jaunieši. Katram diasporas jaunietim būs piesaistīts 1 Valmieras jaunietis, kas nometnes ikdienā viņam būs kā valodas un kultūras mentors, nodrošinot, ka latviešu valoda tiek lietota ne tikai nodarbību laikā, bet arī visās citās nometnes norisēs.

“Sports izvēlēts kā nometnes vadmotīvs, jo tas rada kopīgu interešu pamatu jauniešu grupai, kas satiksies nometnē, ap ko veidot un attīstīt piederību Latvijai. Sporta izglītība un karjeras iespējas šajā jomā ir līdz šim par zemu novērtēts virziens diasporas sadarbības un reemigrācijas politikā, taču ar augstu potenciālu. Sports saliedē ne tikai pāri ģeogrāfiskām robežām, bet arī pāri diasporā nereti pastāvošajām valodas vai kultūras barjerām,” norāda  "Vidzemes Olimpiskais centra" pārstāve Jolanta Dukure.

Reģistrācija un plašāka informācija: http://diasporasnometne.valmiera.lv/

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti