Dalies:

Diasporas skolotāji šogad Rīgā pulcēsies 14. jūlijā

Diasporas skolotāji šogad Rīgā pulcēsies 14. jūlijā
CC0 licence
  • 20. Jan. 2020

Otrais Diasporas izglītotāju forums, kas pulcēs nedēļas nogales skolu skolotājus, vecākus, skolu, vasaras vidusskolu un nometņu vadītājus no visas pasaules, šovasar tiks rīkots 14. jūlijā.

Izglītības un zinātnes ministrjā norāda, ka forums notiks Rīgā,  programma vēl tiks publicēta, arī pieteikšanās uz forumu tiks izsludināta vēlāk, pagaidām tiek izziņots foruma norises datums, lai diasporas skoltāji var laikus plānot savu ierašanos Rīgā.

Latviešu valodas aģentūras rīkotie diasporas skolotāju kursi šogad notiks no 14. līdz 17. jūlijam. Aģentūras diasporas projektu koordinatore Aija Otomere informē, ka kursu dalībnieki pēc foruma 14. jūlija vakarā tiks nogādāti kursu norises vietā, bet atpakaļ uz Rīgu visi dosies 17. jūlija rītā. “Norises vieta vēl nav izziņota, kā arī programma tiks izsludināta vēlāk, bet varam apgalvot, ka tā, kā vienmēr, būs lieliska, “ norāda Otomere. Plānojot šīs vasaras braucienu uz Latviju, foruma rīkotāji aicina ņemt vērā, ka no 6. jūlija līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki.

Lasītākās ziņas

Diasporas izglītotāju forums pirmo reizi notika 2018. gada vasarā un pulcēja 100 dalībnieku – ārvalstīs dzīvojošus latviešus, nedēļas nogales skolu bērnu vecākus, diasporas izglītības darbiniekus, skolotājus un skolu vadītājus un citus interesentus, kam rūp latviešu valodas un kultūras uzturēšana un apguve ārvalstīs. Forumā bija pārstāvēti diasporas izglītības darbinieki no šādām valstīm: ASV, Luksemburga, Francija, Zviedrija, Austrālija, Kanāda, Turcija, Dānija, Norvēģija, Polija, Anglija, Īrija, Austrija, Šveice, Grieķija, Gruzija, Itālija, Spānija, Vācija, Islande, Somija, Portugāle, Beļģija, Dienvidāfrika, Baltkrievija, Igaunija, Krievija.

Pateicoties diasporas izglītotāju neatlaidīgajam un pašaizliedzīgajam darbam, šobrīd latviešu valodu ārpus Latvijas var apgūt vismaz 26 valstīs un vairāk nekā 100 neformālās izglītības mācību iestādēs, kas tiek sauktas par nedēļas nogales skolām. Nenoliedzami svarīgi ir saglabāt latviešu valodas tradīcijas diasporā un tieši izglītība ir pamats latviskuma uzturēšanai diasporā.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti