Dalies:

Diasporas skolēnu deju kolektīvu videoskate noritēs 12.martā

Diasporas skolēnu deju kolektīvu videoskate noritēs 12.martā
  • 04. Mar. 2019

Sākušās Skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu skates, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2020. gadā. Lai varētu piedalīties deju svētkos, savs dejas solis jāparāda vērtēšanas komisijai ne tikai Latvijas bērniem un jauniešiem, bet arī diasporas dejotājiem.

Valsts izglītības satura centrs rīko 42 tautas deju kolektīvu skates. Tās noritēs līdz 13.aprīlim, un Jelgavā, Jūrmalā un Limbažos skates jau aizvadītas. Ārvalstu latviešu deju kopu sniegumu vērtēs videoskatē 12.martā. Skatēs tiks noteikts tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” koprepertuāra apguves līmenis tā sagatavošanas pirmajā posmā.

“Svētku sagatavošanas procesā skates ir tikai viens no daudzajiem posmiem, kas ļauj nodrošināt to brīnumu, kuru ikviens gaida Daugavas stadionā. Aicinu dejotājus un kolektīvu vadītājus uztvert skates kā svētkus un dejot ar prieku. Vērtēšanas komisijas uzdevums ir vērtēt dejas māksliniecisko izpildījumu un rakstura atklāsmi, dejas horeogrāfiskā teksta precizitāti, izpildījuma muzikalitāti, tautas tērpa valkāšanas kultūru un pareizību, kā arī deju kolektīva skatuves kultūru un kopiespaidu. Skatēm pieteikušies 1168 deju kolektīvi, kas ir aptuveni 25 tūkstoši dejotāju,” stāsta Valsts izglītības satura centra vecākā referente dejas mākslas jautājumos Zanda Mūrniece.

Lasītākās ziņas

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks no 2020. gada 6. līdz 12. jūlijam. Tautas deju kolektīvu galvenās norises būs laureātu koncerts VEF Kultūras pilī un tautas deju lielkoncerts “Saule vija zelta rotu” Daugavas stadionā.

Skolēnu dziesmu un deju svētki norit reizi piecos gados, iepriekšējie svētki notika 2015. gadā un tajos piedalījās 37 890 dalībnieku. Pagājušajos svētkos pirmo reizi piedalījās arī bērni ar īpašām vajadzībām un diasporas pārstāvji no citām valstīm.

Foto: Ārlietu ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti