Dalies:

Diasporas organizācija: atbalstāmo plašsaziņas līdzekļu sarakstā jābūt arī diasporas medijiem

Diasporas organizācija: atbalstāmo plašsaziņas līdzekļu sarakstā jābūt arī diasporas medijiem
CC0 licence
  • 27. Mar. 2020

Diasporas mediji ir neatņemama Latvijas informācijas telpas daļa pasaulē, un krīzes apstākļos tai aug augošu auditorija un loma sabiedrības informēšanā, uzskata Eiropas Latviešu apvienības (ELA) prezidija priekšsēde Elīna Pinto. Šis ir iemesls, kādēļ, pēc organizācijas domām, meklējot finansiālu atbalstu plašsaziņas līdzekļu atbalstam krīzes apstākļos, nedrīkst aizmirst par diasporas medijiem.

Diasporas mediju uzdevums ir krīzes apstākļos spēt radīt un izplatīt diasporā kvalitatīvu un uzticamu informāciju, norādīts ELA atklātajā vēstulē, kas adresēta Kultūras un Ārlietu ministrijām.

"Attiecībā uz diasporas medijiem -elektroniskajiem, audiovizuālajiem un drukātajiem -aicinām piemērot tādus pašus krīzes risinājumus un atbalsta mehānismus kā attiecībā uz reģionālajiem medijiem Latvijā. Saskaņā ar LU Diasporas un migrācijas pētījumu centra pētījumu datiem diasporas mediji ir viens no būtiskiem informācijas avotiem diasporas kopienās, kas turklāt bauda augstu uzticēšanās pakāpi," norāda Pinto.

Lasītākās ziņas

ELA priekšsēde arī uzsver, ka diasporas mediju darbības ilgtspēja ir arī nozīmīga hipotētisku valsts stratēģisko apdraudējumu kontekstā, mobilizējot diasporas kopienas Latvijas labā un tās interešu starptautiskai aizstāvībai.

"Līdz ar to aicinām diasporas medijus iekļaut vienotā atbalsta un attīstības ietvarā ar citiem Latvijas medijiem, kuru vidū diasporas mediji ir radniecīgi reģionālajiem medijiem - [diaspora kā ] “piektais novads”," pamato Pinto.

Latviesi.com jau vēstīja, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) plāno prasīt valdībai no līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem piešķirt miljonu eiro komerciālo radio un televīziju atbalstam.

Vīrusa radītās krīzes ietekmē daļai mediju dramatiska reklāmas samazinājuma dēļ ieņēmumi sarukuši par 50% un pat 80%, šorīt intervijā Latvijas Radio informēja NEPLP vadītājs Ivars Āboliņš. Pēc viņa teiktā - Latvijas mediju vidē "tuvojas krahs".

“Ja šī situācija turpināsies ilgi, mēnešu laikā piedzīvosim arī lielo mediju aizvēršanos, situācija ļoti nopietna,” sacīja Āboliņš.

Uz valdības piešķirto finansējumu mediji varētu pretendēt konkursa kārtībā, stāstīja NEPLP pārstāvis. Viņš arī norādīja - ar miljonu ilgam laikam nebūs gana.

"Bet tas būtu atspaids pirmajiem mēnešiem, līdz situācija stabilizētos,” sacīja Āboliņš.

Šis miljons eiro būtu domāts tieši komercmedijiem, bet Āboliņš atzina, ka atbalsts nepieciešamas arī sabiedriskajiem medijiem. Arī pie tā tiek strādāts - tapšanas procesā ir informatīvais ziņojums, kurā būs nodefinēts, kāds atbalsts nepieciešams. Viņš atklāja, ka kopumā sabiedrisko mediju zaudējumi šogad varētu sasniegt 1,4 miljonus eiro.

Avots: latviesi.com/ lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti