Dalies:

Diasporas latvieši palīdz grūtības nonākušiem bērniem un vecākiem Latvijā

Diasporas latvieši palīdz grūtības nonākušiem bērniem un vecākiem Latvijā
  • 30. Mar. 2019

Londonā aizvadītajā nedēļas nogalē pavasara labdarības akcijā organizācijai “Giving for Latvia” izdevies savākt rekordlielu ziedojumu summu - 10 000 britu mārciņu. Par šo naudu tulkos grāmatas latviešu valodā, pirks spēļu laukuma aprīkojumu bērniem ar īpašām vajadzībām un palīdzēs arī Ilģuciema sieviešu cietumam.

Labdarības tīklošanās vakarā piedalījās ap 40 latviešu gan no Londonas Lielbritānijā, gan arī no citām Eiropas valstīm. Papildus labdarības izsolei cilvēki tikai aicināti ziedot modernu bērnu audzināšanas metožu grāmatām, spēļu laukumam Torņakalna skolai bērniem ar īpašām vajadzībām un grāmatu plaukta iegādei Iļģuciema sieviešu cietuma resocializācijas programmai.

Šogad labdarības orgnizācija pirmo reizi sadarbojās ar korporatīvo ziedotāju, latvietes Gitas Petkevičas dibināto naudas pārvedumu kompāniju “Opal Transfer”. Un šā uzņēmuma ziedotā summaa ir bijusi dāsnākā, kādu līdz šim “Giving for Latvia” ir saņēmusi  no viena ziedotāja. “Piešķirtās gandrīz 2 500 britu mārciņas ir lielākais atbalsts, ko esam saņēmuši, un mums ir liels prieks, ka diasporas latviešu uzņēmēji ar tik lielu atbildību un sirsnību pieiet ziedošanai,” atzinīgi vērtē viena no organizācijas “Giving for Latvia” līdzdibinātājām, valdes vadītāja un arī brīvprātīgā Daniela Utāne.

Kā norāda “Giving for Latvia” pārstāve, sabiedrība ziedojumiem ir ļoti atsaucīga, un ziedotāju loks kļūst arvien plašāks. Pagājušajā vasarā “Giving for Latvia” Facebook lapa tika atzīta par oficiālu labdarības organizāciju. Pēc tam ātri vien pieteikušies un ar ziedojumiem palīdzējuši diasporas latvieši no Portugāles,  Vācijas, Norvēģijas, Austrijas un Lielbritānijas. “Mūs ļoti atbalstījuši Londonas latviešu skoliņas vecāki, kuri organizē rotaļlietu un bērnu drēbju ziedojumu vākšanu. Nesen, kad apjautājāmies, vai viņiem nav kādas liekas angļu valodas grāmatas bērniem Andzeļu ciemā, Londonas latviešu skolas vecāki saziedoja pilnu mašīnas bagažnieku ar grāmatām,” stāsta  Daniela Utāne.

Labdarības organizāciju “Giving for Latvia” pirms desmit gadiem dibināja Londonā dzīvojoši jauni latviešu profesionāļi. Šobdrīd labdarības pasākumos iesaistās aptuveni 30 cilvēki. Visi organizācijas darbinieki labdarībai velta savus spēkus un enerģiju bez fiansiāla atalgojuma. “Visiem brīvprātīgajiem “Giving for Latvia” ir hobijs, kāds ar to darbojas vilcienā, braucot uz darbu, cits reizi gadā, palīdzot ar mantisko ziedojumu pakošanu. Katrs atbalsta pēc iespējām,” norāda Daniela Utāne.

Organizācijas darbojas, lai  palīdzētu bērniem un vecākiem Latvijā, kuri ir cietuši no emocionālas un fiziskas vardarbības, un tiem, kas ir nelabvēlīgā situācijā vecuma, invaliditātes, finansiālu problēmu vai citu grūtību dēļ. Darbību loks ir ļoti plašs, tas sniedzas no labdarības izsolēm līdz pat speciālistu apmaiņas braucieniem.

Pēdējos gados lielākā uzmanība ir pievērsta bērnu un sieviešu krīzes centru atbalstam. Latvijā ir aptuveni ducis šādu institūciju, kas nodrošina īslaicīgu patvērumu bērniem, kuri ģimenē ir cietuši no emocionālas un fiziskas vardarbības. “Gadu laikā esam krīzes centriem iegādājušies dažādas lietas, sākot no bumbiņu vannām, spēļu laukumiem, arī datorus, lai bērni, kuri mēnesi pavada centrā, caur e-klasi var turpināt mācības savās skolās. Vienam centram esam pirkuši fotoaparātu, lai viņi var nofotografēt miesas bojājumus un palīdzēt policijai ierosināt krimināllietas. Esam pirkuši arī interviju lelles seksuālās vardarbības gadījumiem, kad mazi bērni nevar pastāstīt, kas ar viņiem noticis,” par ziedojumu izmantošanu stāsta Daniela Utāne.

Tīklošanās pasākumi ir iedvesmojuši atbalstītājus, un nu jau tiek kalti nākotnes plāni par labdarības pikniku un klasiskās mūzikas koncertu. Kā norāda Daniela Utāne, sarosījušies ir arī latvieši, kuri strādā ienesīgos, multinacionālos uzņēmumos, un dubulto darbinieku ziedojumus.

Ikviens, kurš vēlas iesaistīties un palīdzēt, vairāk par iespējām var uzzināt “Giving for Latvia” mājas lapā vai raksto uz e-pastu info@givingforlatvia.com.

Foto: Giving for Latvia

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti