Dalies:

Diasporas bērnu himna piedzīvojusi pirmatskaņojumu Latvijas Radio

Diasporas bērnu himna piedzīvojusi pirmatskaņojumu Latvijas Radio
  • 18. Aug. 2019

Svētdien, 18. augustā, plkst. 10.00 pēc Latvijas laika Latvijas Radio 2 pirmo reizi klausītājiem izskanēja Guntara Rača sarakstītais un Lolitas Ritmanes komponētais kopdarbs - diasporas bērnu himna "Jauna dziesma".

Šī gada 1. jūnijā Štutgartē, Vācijā pēc Latviešu kultūras biedrības “SAIME” iniciatīvas dziesmu nometnē tikās diasporas bērni no Vācijas, Īrijas, Luksemburgas un bērni no Latvijas (Vokālais ansamblis Dzeguzīte), lai kopīgi apgūtu un pirmo reizi atskaņotu diasporas bērnu himnu “Jauna dziesma”.

Vēlāk, 2. augustā, jaunie draugie satikās arī Latvijā, lai kopīgi ierakstītu dziesmu profesionālā studijā Rīgā pedagogu Zigdas Martinsones un Leldes Kalcenavas, kā arī producenta Ginta Stankeviča vadībā. Arī himnas autori, vārdi: Guntars Račs/ mūzika: Lolita Ritmanis, piedalījās šajā notikumā un tikās ar dziedātājiem!

Lasītākās ziņas valstī

Šī dziesma ir dāvana visiem, tās vēstījumu vēlamies pārvērst sajūtās! Dziesmai ir tas spēks, ka tā spēj vienot, par spīti attālumiem, un, kopā no sirds dziedot, tā vieno, tajā ir jauda un mūsu – bērnu un jauniešu – skanīgums, enerģija un dzīvesprieks!

Jauna dziesma, jaunās sirdīs

Jaunus draugus līdzās jūt

Tikai tur ir mūsu mājas

Kur mēs varam kopā būt

Šo dziesmu dziedāt aicināts ir ikviens. Ne tikai diasporā, bet arī Latvijā, jo katrs taču pazīstam vismaz vienu latviešu bērnu, kurš dzīvo ārpus Latvijas. Sazinieties ar mums: saime@latviesi.com, notis un vārdus Jums labprāt nosūtīsim!

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti