Dalies:

Diasporas bērniem iespēja apgūt latviešu valodu tālmācības nodarbībās

Diasporas bērniem iespēja apgūt latviešu valodu tālmācības nodarbībās
  • 09. Jan. 2019

Latviešu valodas aģentūra veido jaunu grupu bērniem, kuri vēlas apgūt latviešu valodu tālmācībā. Latviešu valodu nodarbībām iespējams pieteikt sākumskolas bērnus vecuma grupā no 7 līdz 8 gadiem. Tālmācība paredzēta bērniem, kuri latviski nerunā vai gandrīz nerunā. Nodarbības notiks pirmdienās, trešdienās plkst. 18.30-19.30 pēc Latvijas laika. Šobrīd atlikušas sešas brīvas vietas.

Mācības norisinās tiešsaistes platformā lva.classflow.lv. Latviešu valodas tālmācības pilotprojekts ir plānots laikam no 2017. gada līdz 2019. gadam, sadalot to vairākos posmos. Sagatavošanas posms aizsākās 2016. gadā, kad tika veikti lva.classflow.lv. vides uzstādījumi, kā arī apmācīti skolotāji. Sagatavošanas posmā skolotāji izveidoja vairāk nekā 100 nodarbību scenāriju 1.–3. klasei un pusaudžiem. Patlaban tālmācības procesu nodrošina 14 profesionāli, ļoti kvalificēti, motivēti un radoši Latvijas pedagogi, pielāgojot  nodarbību saturu katrai skolēnu grupai.

Diasporas ģimenēs interese par tālmācību ir liela, taču pilotprojekta laikā vairāk par 120 dalībniekiem uzņemt nav iespēju. Pēc pirmā mācību gada gandrīz visi skolēni (izņemot pāris bērnu, kas atgriežas Latvijā) ir izteikuši vēlmi turpināt dalību tālmācības nodarbībās arī 2018./2019. mācību gadā.

Lasītākās ziņas

Par jautājumiem, kas saistīti ar LVA latviešu valodas tiešsaistes nodarbībām, jāsazinās ar pilotprojekta vadītāju Santu Kazāku, e-pasts: santa.kazaka@valoda.lv

Foto: Latviešu valodas tālmācības nodarbību pedagogi sarunu festivālā "Lampa" 2018. gada vasarā Cēsīs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti