Dalies:

Īrijas, Ziemeļīrijas un Ziemeļvalstu kopkoris gatavojas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

Īrijas, Ziemeļīrijas un Ziemeļvalstu kopkoris gatavojas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem
  • 30. Mar. 2020
  • 01.38

Februāra nedēļas nogalē Zviedrijā norisinājās Ziemeļvalstu bērnu apvienotā kora meistarklases diriģentes Ingunas Grietiņas-Dārziņas vadībā, turpinot decembrī iesākto Īrijas, Ziemeļīrijas un Ziemeļvalstu kopkora gatavošanos svētkiem. Repertuāra padziļināta apguve un tiekšanās izpildīt augstās mākslinieciskās prasības sniegs iespēju diasporas korim (5.-9. klašu grupā) 2020. gada 6.-12. jūlijā nostāties blakus Latvijas labākajiem dziedātājiem un kopīgi baudīt svētku prieku.

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, aktīvs darbs notiek ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Dalībnieki gatavo individuālās un lielkoncertu programmas. Lielākais izaicinājums un laime koristiem - piedalīties Mežaparka noslēguma koncertā “Dziesmubērns”, kura mākslinieciskais vadītājs ir Edgars Vītols.

Lai šajā koncertā iesaistītu pēc iespējas vairāk jauniešus no diasporas, 2019. gadā tika uzsākta individuālā, reģionālā un starpnacionālā gatavošanās. Latviešu apvienotais bērnu koris Īrijā (LABKĪ) to veica sešos reģionos - Dublinā, Portlīšā, Kaslbārā, Portadounā, Slaigo un Vaterfordā ik mēnesi, iepriekš sagatavojot nošu materiālu, sanākot uz kopmēģinājumiem un koncertiem. Decembrī Edgara Vītola un LABKĪ mākslinieciskās vadītājas un diriģentes Ingunas Grietiņas-Dārziņas vadītajām meistarklasēm un kora skatei piepulcējās Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupas dziedātāji Ievas Reines vadībā, kuri veidos apvienoto Īrijas, Ziemeļīrijas un Ziemeļvalstu bērnu kori gaidāmajos svētkos aptuveni 60 dziedātāju sastāvā.

Lasītākās ziņas valstī

Lielā vēlēšanās apgūt visai sarežģīto, lai arī bērniem interesanto svētku repertuāru, ir mudinājusi Ziemeļvalstu biedrības dziedātājus darboties individuāli un attālinātās mūzikas nodarbībās ik nedēļu. Pēc Ziemeļvalstu biedrības uzaicinājuma, LABKĪ mākslinieciskā vadītāja Inguna Grietiņa-Dārziņa no 7.02. un 8.02. vadīja meistarklases Ziemeļvalstu jaunajiem dziedātājiem no Zviedrijas un Norvēģijas. Taču, lai sasniegtu pilnvērtīgu rezultātu, 2020. gadā ir paredzētas vēl divas meistarklases. Tās 21.03. un 22.03. notiks Dublinā, kurās piedalīsies Īrijas, Ziemeļīrijas, Zviedrijas un Norvēģijas jaunieši. Meistarklases vadīs Edgars Vītols, bet jūlija sākumā Rīgā apvienotajam korim tās vadīs Inguna Grietiņa- Dārziņa.

Šis kopīgais ceļš ir ļoti pacilājošs. Paldies ikvienam, kas mums palīdz un atbalsta, piepildot mūsu sapņus un jaunajai paaudzei dodot mūsu galveno kultūras mantojumu! Ziemeļvalstu jauniešiem šis projekts ir īpašs ar to, ka ir iespējams apgūt latvisko kultūru un kļūt par aktīviem tās veidotājiem, kā šoreiz – par svētku kopkora dalībniekiem Mežaparka estrādē. Ņemot vērā daudzu diasporas koru demogrāfisko sastāvu, jāsecina, ka jauniešu iesaiste kormūzikā agrīnā vecumā ir ļoti nozīmīga, lai viņi pieaugušā vecumā kustos iederīgi un piederīgi koriem, kas dzied latviski. Šis ir unikāls starpvalstu projekts, kas parāda līdz šim nebijušu, konkrētu sadarbību starp bērnu un jauniešu diasporas mākslinieciskajām kopām, lai sasniegtu mērķi, kas atsevišķi Ziemeļvalstīs šobrīd vēl nebūtu iespējams.

Vēlreiz pateicamies vecākiem, skolotājiem un atbalstītājiem (KM, LNKC, VISC, ĀM) par līdz šim paveikto. Īpaša pateicība Latvijas vētniecībai Zviedrijā un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai par sniegto finansiālo atbalstu.

Inguna Grietiņa–Dārziņa un Ieva Reine

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti