Dalies:

Deputāti vērtēs priekšlikumu sabiedriskajā pasūtījumā kā mērķgrupu ietvert arī diasporu

Deputāti vērtēs priekšlikumu sabiedriskajā pasūtījumā kā mērķgrupu ietvert arī diasporu
Pixabay
  • 12. Sep. 2019

Saeima šodien izskatīšanai parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā nodevusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kuru mērķis ir veicināt ar diasporu saistītu norišu atspoguļošanu sabiedriskajā pasūtījumā, kā arī paplašināt sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu un nodrošināt to pakalpojumu pieejamību diasporai.

Pašreiz spēkā esošajā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā ir paredzēta kārtība sabiedriskā pasūtījuma veidošanai, taču tajā nav ņemta vērā diaspora kā Latvijas sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu patērētāju mērķgrupa un tās intereses. Tāpēc izmaiņas normatīvajā regulējumā paredz gan iespēju Latvijas sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu satura pieejamību atbilstoši sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu pasūtījuma gada plāniem nodrošināt arī Latvijas diasporas mītnes zemēs, gan ar diasporu saistītas norises atspoguļot Latvijas sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu saturā.

Sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai nepieciešamo papildu finansējumu (805 903 eiro 2020.gadā, 650 979 eiro - 2021. un katrā nākamajā gadā) diasporas horizontālās prioritātes ietvaros pieprasījusi Ārlietu ministrija.

Lasītākās ziņas valstī

Atbilstoši Latvijas Mediju politikas pamatnostādnēm 2016.-2020.gadam un Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam īstenošanas plānam jau tiek sniegts atbalsts diasporas medijiem, lai tie sniegtu savu redzējumu par diasporai būtiskiem jautājumiem, kā arī Latvijas plašsaziņas līdzekļiem sabalansētāka satura veidošanai par diasporu un tās nozīmi Latvijai, kas kopsummā veido 40 000 eiro gadā.

Paredzēts, ka grozījumi likumā varētu stāties spēkā 2020.gada 1.janvārī.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti