Dalies:

Deputāti apsver izmantot «Brexit», lai mudinātu atgriezties Latvijas pilsoņus

Deputāti apsver izmantot «Brexit», lai mudinātu atgriezties Latvijas pilsoņus
  • 22. Jan. 2020

Vēl tikai desmit dienas, līdz nākampiektdien, 31. janvārī, plkst.23.00 pēc Londonas laika stāsies spēkā “Brexit” jeb Lielbritānijas oficiālā atdalīšanās no Eiropas Savienības. Kā mainīsies mūsu tautiešu dzīve, otrdien interesējās Saeimas deputāti, uzklausot Latvijas vēstnieci Lielbritānijā, vēsta LTV.

LTV "Dienas ziņas"  vēsta: statistika gan britu, gan Latvijas pusē liecina, ka mūsu valsts pilsoņu skaits Lielbritānijā mazinās. Pēc Latvijas datiem, Anglijā dzīvojot 78 000, pēc britu 99 000 Latvijas valstpiederīgie, no kuriem 82 000 jau reģistrējušies kā pastāvīgie iedzīvotāji. Latvijas interesēs ir saglabāt pēc iespējas ciešākas attiecības ar Lielbritāniju, par īpašu prioritāti nosakot mūsu valsts pilsoņu interešu aizstāvību, tā Eiropas lietu komisijas sēdē uzsvēra Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže. "No mūsu valsts interešu viedokļa ir svarīgi, lai cilvēki var izglītoties un strādāt," uzsvēra Braže.

Vairāki komisijas deputāti uzskata, ka Latvijas prioritātei ir jābūt mūsu pilsoņu aicināšanai atpakaļ. Tā Saeimas deputāts Reinis Znotiņš atzina, ka "Brexit" vajadzētu izmantot, lai mudinātu cilvēkus atgriezties. Īpašā interešu lokā ir panākt vienošanos ar Lielbritāniju par iegūto kvalifikāciju un diplomu atzīšanu.  Vēstniece norādīja, ka viņai neesot skaidras atbildes Lielbritānijā medicīnas jomā strādājošajiem, lai Latvijā tiktu atzīta viņu kvalifikācija.

Lasītākās ziņas

Tikmēr TV3 ziņas vēsta, ka komisijā izskanējis arī viedoklis, ka nevajag vairs cīnīties par Lielbritānijā dzīvojošo tautiešu sociālekonomiskajām tiesībām –  jo nelabvēlīgāki apstākļi mūsu emigrantiem, jo lielāka varbūtība, ka viņi atgriezīsies Latvijā.

“Iepriekš Apvienotā Karaliste šo cilvēkresursa izsūkšanu no mums kompensēja ar iemaksām Eiropas Savienības (ES) budžetā. Tagad viņi to vairs nedarīs. Es uzskatu, ka mums nav vērts vairs radīt apstākļus, lai brauc, paliek ilgāk, bet tieši otrādi – aktīvi aicināt atgriezties tieši šobrīd,” TV3 ziņās teica deputāts Reinis Znotiņš.

Savukārt Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāts Aleksandrs Kiršteins pauda: “Kāda prioritāte, ka viņi strādās Lielbritānijai, nevis Latvijai. Nebūtu laiks tā kā mājās braukt, algas tā kā sākt izlīdzināties!”

Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže gan uzsvēra, – Latvijas likumiskais pienākums ir cīnīties par savu valstspiederīgo tiesībām ārvalstīs. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti