Dalies:

Delfi.lv: Saeima izskatīšanai komisijās nodod grozījumus Satversmē par tautas vēlētu Valsts prezidentu

Delfi.lv: Saeima izskatīšanai komisijās nodod grozījumus Satversmē par tautas vēlētu Valsts prezidentu
  • 20. Sep. 2018

Saeima ceturtdien izskatīšanai komisijās nodevusi Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izstrādātos grozījumus Satversmē par tautas vēlētu Valsts prezidentu.

"Par" grozījumu nodošanu izskatīšanai komisijām balsoja 70 deputātu, "pret" 15 parlamentārieši un divi deputāti no balsojuma atturējās. "Par" grozījumiem balsoja Nacionālā apvienība, ZZS, "Saskaņa", Latvijas Reģionu apvienība (LRA), kā arī vairāki pie frakcijām nepiederoši deputāti. "Pret" grozījumiem balsoja "Vienotības" deputāti. Balsojuma rezultātu var redzēt šeit.

Šobrīd Satversmē ir noteikts, ka Valsts prezidentu ievēlē aizklāti, balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļa balsu vairākumu. Taču grozījumi paredz noteikt, ka Valsts prezidentu ievēl "Latvijas tauta uz četriem gadiem vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās".

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat likumprojekts paredz, ka pēc ne mazāk kā puses visu Saeimas deputātu priekšlikuma var rosināt Valsts prezidenta atlaišanu. Par to pēc tam deputāti lemtu slēgtā Saeimas sēdē un ar ne mazāk kā divu trešdaļu visu Saeimas locekļu balsu vairākumu var nolemt rosināt Valsts Prezidenta atlaišanu. Savukārt pēc tam izdarāma tautas nobalsošana.

Pilno raksta versiju lasiet portālā delfi.lv
Foto: CC0
Raksta autors: Katrīna Žukova

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti