Dalies:

Degustācijas Wolfberger vīna darītavās Elzasā

Degustācijas Wolfberger vīna darītavās Elzasā
  • 14. Sep. 2015

Viena no iecienītākajām vīna darītavām ar bezmaksas vīna degustāciju ir Wolfberger, ko Elzasas vīna ceļā var izbaudīt četrās dažādās vietās. Wolfberger pārvalda 1 200 hektāru lielu platību, kurā audzē augstākās kvalitātes vīnogulājus. Gadā vīna darītava saražo 13 miljonus pudeļu labākā Francijas vīna, tādēļ droši var teikt, ka Wolfberger iemieso ne tikai Elzasas, bet arī visas Francijas vīnu kvalitāti.

1902. gadā dibinātais Elzasas vīnkopības uzņēmums Wolfberger ir viens no senākajiem kooperatīviem Francijā. Uzņēmums vienmēr ir bijis vīnkopības celmlauzis un atrod jaunu pieeju jomas pilnveidošanai. 20. gadsimta sākums Elzasas vīnkopjiem bija smags laika posms, tādēļ daudzviet tie izveidoja apvienības, tā sauktās Caves Coopératives.

1902. gadā tika izveidotas Eguisheimas un Dambach-la-Ville vīnu noliktavas, kas tiek izmantotas arī mūsdienās. Drīz šī vīnkopju sadarbība kļuva ievērojama ar tās inovācijām, idejām un vīnu kvalitāti. 1972. Gadā vīndaru apvienība pirmie Elzasā sāka ražot dzirkstošo vīnu, to pārdodot jau kā vīna darītavas Wolfberger produktu. Īpaša slava ir arī uzņēmuma augstās kvalitātes augļu destilātiem.


Tuvākā Wolfberger vīna darītava atrodas tikai nepilnas stundas braucienā no Latviešu centra Bērzaine, Freiburgā. Elzasas vīna ceļā, kurš vijas caur 67 vīndaru ciemiem 170 kilometru garumā, būs iespēja gūt neaizmirstamas emocijas!

Vīni no Wolfberger vīna pagrabiem:

PINOT BLANC
Vīns ar bagātīgu augļu aromātu, tas garšas kārpiņām ir kā atsvaidzinošs piedzīvojums.

RIESLING
Elzasas klasika. Sauss, vīrišķīgs un elegants.

GEWÜRZTRAMINER
Vīns ar raksturu, jūtama izsmalcināta eksotisko augļu garša.

Lasītākās ziņas valstī

PINOT GRIS
Aromātisks, salds vīns ar saskaņotu augļu buķeti.

PINOT NOIR
Sauss augļu sarkanvīns- elegants un specifisks.

AUXERROIS
Auxerois ir sena vīnogu šķirne Elzasā, ilgu laiku netika piedāvāts tīrs šīs šķirnes vīnogu vīns. Ievērības cienīgs ir Wolfberger Auxerois vīna skābums, kas vīnu padara īpaši harmonisku un elegantu.

GEWÜRZTRAMINER GRAND CRU
Wolfberger ir vadošais Grand Cru ražotājs Elzasā, saldajam vīnam raksturīga koncentrēta, bagātīga vīnogu garša ar izteiktu eksotisko augļu aromātu.

PINOT GRIS GRAND CRU
Šis Grand Cru vīns no Pinot Gris vīnogām nāk no izciliem vīnogulājiem Elzasā. Vīnam ir jūtama izteikta Pint Gris vīnogu garša un smarža.

RIESLING GRAND CRU
Šis Riesling vīns no Grand Cru vīnogulājiem Elzasā iemieso šī apvidus meistaru gadsimtiem krātas tradīcijas sauso, izteikto minerālu vīnu ražošanā.

GRAND CRU RANGEN
Stāvajās kalna nogāzēs Rangenas vīna dārzos aug vienas no vislabākajām vīnogām, kas izpelnījušās atzinību ar vīnu eleganto, bagātīgo un atpazīstamo garšu, kas iegūta no Pinot Gris vīnogā

Vairāk informācijas varēsiet iegūt oficiālajā mājaslapā!

Apmeklētāju atsauksmes un fotogrāfijas iespējams apskatīt platformā TripAdvisor!


Piesaki sev naktsmājas Bērzainē – Latviešu kultūras centrā un viesu namā Freiburgā jau tūlīt! Mēs piedāvāsim labākās istabiņas par izdevīgāko cenu! Vēlies atpūsties uz nedēļu? Vari rēķināties ar vēl 20% atlaidi!

Biroja tālr: +49 (0) 761 53340
Mob.: +49 (0) 176 555 53340
E-pasts: berzaine@latviesi.com

Foto: Wolfberger/Facebook
Informācija aktualizēta 2016. gada 11. maijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti