Dalies:

Daugavas Vanagu Toronto nodaļa atbalsta dziesmu svētkus

Daugavas Vanagu Toronto nodaļa atbalsta dziesmu svētkus
Latvija Amērikā
  • 27. May. 2019

Latviešu aprūpes biedrībai Kanadā Daugavas Vanagiem tiekoties savā gadskārtējā biedru pilnsapulcē 27. aprīlī, klātesošos sveica un uzrunāja XV Latviešu Dziesmu un Deju svētku Kanadā rīcības komitejas priekšsēdis Juris Ķeniņš, arī izsakot pateicību par ilggadēju atbalstu dziesmu svētku kustībai.

Priekšsēdis ievēroja, ka starp sanāksmes dalībniekiem bija arī liels bijušo un tagadējo dziesmu un deju svētku dalībnieku un rīkotāju. Bez klātesošiem rīkotājiem, dziedātājiem un dejotājiem viņš īpaši izcēla viesus no ASV Andri Kursieti (DV ASV priekšsēdis un rīcības komitejas priekšsēdis Milvokos 2012. g.) un ilggadējo Ročesteras koristi Līgu Nutteri (DV ASV vanadžu priekšniece).

XV Dziesmu un Deju svētki Kanadā ir īpaši pateicīgi Daugavas Vanagu Kanadā Toronto nodaļai par devīgo atbalstu šiem svētkiem: $15 000. Saņemot līdzekļus no DVTN, svētku priekšsēdis pateicās, un apsolīja ziedotājiem, ka līdzekļi atbalstīs dalībnieku ēdināšanu. (Dalībnieku skaits kopkorī un tautas dejās ir sasniedzis 2 000! Dalībnieki, protams ir svētku zelts, bet ir neizbēgams fakts, ka dalībnieku ēdināšana ir liels uzdevums.)

Lasītākās ziņas valstī

Toties DVTN valdes priekšsēdis Atis Bredovskis (pats ilggadējs Dziesmu svētku korists) atbildēja: “Pateicība pienākas Dziesmu un Deju svētku komitejai. Nevaru iedomāties, kāda būtu latviešu sabiedrība, ja visus šos gadus nebūtu notikuši Dziesmu svētki. Vai vispār būtu latviešu sabiedrība? Daugavas Vanagi, kā palīdzības organizācija, jūtamies pagodināti, ka varam palīdzēt kā nu vien varam. Novēlam rīcības komitejai veiksmi Dziesmu un Deju svētku izkārtošanai.”

Ķeniņš atbalstītājiem ziņoja, ka sētkiem ir īpašs uzsvars uz jaunatni, ar vairākiem sarīkojumiem mūsu nākotnei, to starpā bērnu balle, kurā Rumbas kvartets no Kuldīgas spēlēs rotaļas un pāru dejas, un filmas bērniem. Rīcības komiteja priecājas, ka Garezera Vasaras Vidusskolas audzēkņi arī piedalīsies svētkos: kopkorī un tautas deju lieluzvedumā.

Vēlreiz liels paldies devīgai Toronto Daugavas Vanagu saimei.

XV Latviešu Dziesmu svētku Kanadā rīcības komiteja

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti