Dalies:

Daudz paveikts Lielajā talkā Latviešu kultūras centrā Bērzaine, Freiburgā

Daudz paveikts Lielajā talkā  Latviešu kultūras centrā Bērzaine, Freiburgā
Latviešu centrs Bērzaine
  • 29. Apr. 2019

Bērzaine Dienvidvācijā ir daļa no Latvijas. Tāpēc arī sestdien, 27. aprīlī, kopā ar Latviju un citām zemēm, kur vien mīt mūsu tautieši, Bērzaine piedalījās Lielajā talkā.

Ieradās 19 talcinieki - lai viens ar otru iepazītos vai atkal satiktos, priecātos, saviesīgi tērzētu un, pats galvenais, protams - kopīgi strādātu.

Darbu bija daudz, tika strādāts no plkst. 10.00 līdz 20.00. Vieni, lietum mijoties ar sauli, iekārtoja puķu dobes Varoņu laukumā un Bērzaines nama priekšā; citi - attīrīja avotiņu un izveidoja jaunu rezervuāru ūdens savākšanai. Vēl citi - pēc viesu nama lielā remonta svētku zālē mazgāja logus, tīrīja griestu lampas, pielika aizkarus, tīrīja mēbeles un dizaineres uzraudzībā izvietoja tās divu stāvu foajē. Un, protams, tika gatavota arī garda maltīte talciniekiem.

Noslēgumā pēc garas darba dienas un sātīgām pusdienām - vakarā talcinieki Āra namiņā pārrunāja paveikto, grillēja, kā arī dziedāja latviešu dziesmas.

Bija nopirktas arī krāsas metāla margu krāsošanai, tāpat bija paredzēts krāsot garāžu sienu, taču iztraucēja lietus. Tomēr to paveiks šonedēļ, jo vakar ieradās vēl divi talcinieki, kuri gatavi palīdzēt. Arī iegādāto bērnu laukumiņu Bērzaine turpinās iekārtot tuvākajā laikā, lai pavasaris bērniem atnestu prieku ar jaunām ierīcēm fiziskajām aktivitātēm.

Bērzaines saimniekiem Inesei un Ārim Aveniem ir liels prieks par padarīto darbu un draudzīgajiem talciniekiem. Prieks, ka bija atbraukušas arī divas ģimenes no Latvijas, no Rīgas. Bija arī talcinieki no Ofenburgas un Etlingenas. Paveikts tiešām daudz. Kopīgiem spēkiem visu iespējams paveikt daudz ātrāk. Ne velti senāk latvieši viens pie otra gāja talkā. Turklāt vērtīgi, ka tagad Bērzainei radušies jauni draugi - talcinieki.

Tomēr, tāpat kā Rīga nekad nebūs gatava, tā arī Bērzainē darbu joprojām ir daudz, tāpēc te talcinieki vienmēr būs mīļi gaidīti. Noteikumi tie paši kā jau 50 gadus - talciniekiem Bērzaine dos istabiņu uz vairākām dienām: puse dienas - talkas darbi, otra puse - iespēja apskatīt Freiburgas gleznaino apkārtni.

Freiburgā jau vairāk nekā 60 gadus atrodas latviešu kultūras centrs Bērzaine, un tas ir viens no pēdējiem publiski pieejamiem latviešu īpašumiem Eiropā, kur iegriezties ikvienam ceļiniekam. Tā ir latviešiem ļoti nozīmīga vieta Vācijā. Laika gaitā Bērzaine ir kļuvusi par mūsdienīgu viesu namu un tā ir iecienīta sarīkojumu vieta latviešu kopienām no visas Eiropas.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti