Dalies:

Darbu uzsāk Latvijas vēstniecība Korejā

Darbu uzsāk Latvijas vēstniecība Korejā
  • 02. Oct. 2015

Galvaspilsētā Seulā darbu uzsākusi Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā. Vēstniecības pamatuzdevums ir veicināt Latvijas un Korejas politisko un ekonomisko dialogu, īpaši atbalstot Latvijas uzņēmējus un sadarbojoties ar potenciālajiem Korejas investoriem, tādējādi veicinot trešo valstu tirgu apgūšanu Āzijā. Latvijas vēstnieks Korejas Republikā Normans Penke rezidē Tokijā, Japānā, savukārt vēstniecību vada pagaidu pilnvarotais lietvedis Oļegs Iļģis.

Pēdējo gadu laikā Latvijas Republikas un Korejas Republikas attiecības kļuvušas ievērojami aktīvas - veidojas regulārs politiskais dialogs, pieaug tirdzniecības apjomi, kā arī abu valstu iedzīvotāju kontakti. Ir izveidota stabila līgumtiesiskā bāze ekonomiskajai sadarbībai. Ir parakstīts ES-Korejas Brīvās tirdzniecības līgums, spēkā ir Latvijas-Korejas dubultnodokļu un investīciju aizsardzības līgumi, un darbojas bezvīzu režīms. 2014.gadā Korejas Republika bija otrais lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris Āzijā pēc Ķīnas. Valstu kopējais tirdzniecības apjoms 2014.gadā sasniedza 98 miljonus eiro, saglabājot pašreizējo dinamiku, šogad tas pārsniegs 100 miljonus eiro. Nozīmīgākais preču tirdzniecības pieaugums vērojams koksnes un koka izstrādājumu, kā arī minerālo produktu eksportā. Latvija aktīvi paplašina sadarbību tūrisma jomā.

Diplomātiskās attiecības Latvija un Korejas Republika nodibināja 1991.gada 22.oktobrī. Kopš 2012.gada Rīgā darbojas Korejas Republikas vēstniecība, kas ir vienīgā Baltijas valstīs.

Lasītākās ziņas valstī

Vēstniecība aicina Korejā dzīvojošos Latvijas valstspiederīgos darīt zināmu vēstniecībai savu atrašanos vietu, adresi, lai būtu iespējams informēt par un aicināt piedalīties vēstniecības rīkotajos pasākumos, kas saistīti ar Latviju. Vēstniecība būs pateicīga saņemt ziņu, rakstot uz e-pastu embassy.seoul@mfa.gov.lv.

Latvijas vēstniecības Korejā kontaktinformācija ir atrodama šeit (http://www.mfa.gov.lv/seoul).

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti