Dalies:

Darba devēji piesardzīgi pret ieceri celt minimālo algu

Darba devēji piesardzīgi pret ieceri celt minimālo algu
  • 16. Jul. 2019

Latvijā šobrīd ir zemākā minimālā alga Baltijā - 430 eiro. Tāpēc politiķu vidū izskanējusi iecere to celt līdz 500 eiro nākamajā gadā. Taču darba devēji nesteidzas šo ieceri atbalstīt.

Minimālās algas celšana nedrīkst notikt tikai ar politisku lēmumu, šis jautājums noteikti jāskata Nacionālajā trīspusējā sadarbības padomē (NTSP) un jāsaskaņo gan ar darba devējiem, gan darba ņēmējiem, aģentūrai LETA pauda Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK).

Tāpat LDDK ieskatā lēmums par minimālās algas paaugstināšanu rūpīgi jāizvērtē. "Vai ministrijas ir aprēķinājušas, cik izmaksās minimālās algas celšana pašvaldību un valsts budžetam? Kādu ietekmi tas atstās uz pedagogu, sociālo darbinieku, mediķu algām?" retoriski vaicāja LDDK, norādot, ka iepriekš minētās ir profesijas, kurās valsts nosaka augstas kvalifikācijas prasības.

Lasītākās ziņas valstī

LDDK arī norāda, ka minimālās algas saņēmēji parasti strādā profesijās, kurās ir zemas kvalifikācijas prasības. Tāpēc, būtiski palielinot minimālo algu, svarīgi ir paaugstināt algu visām profesijām, kurās ir noteiktas kvalifikācijas prasības.

Darba devēju ieskatā būtu jāvirza jautājums par atšķirīgu minimālo algu dažādās nozarēs, taču to var risināt tikai ar koplīgumu palīdzību.

Jau ziņots, ka koalīcijas nodokļu politikas attīstības komitejā konceptuāli iezīmējies atbalsts virzībai uz minimālās algas celšanu līdz 500 eiro no 2020.gada, nevienam neizsakot iebildumu pret šādu iespēju.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti