Dalies:

Danilāns: Ķiploki pret vīrusu nelīdzēs, klausiet infektologus

Danilāns: Ķiploki pret vīrusu nelīdzēs, klausiet infektologus
LETA/Paula Čurkste
  • 26. Mar. 2020

Ķiploki un tēja nekaitē, bet pret vīrusu tie nepasargās, intervijā LTV raidījumam "4.studija" norādījis sabiedrībā cienītais ārsts, gastroenterologs Anatolijs Danilāns. Par skatītāja jautājumu - vai tiesa, ka koronavīrusam "nepatīk karstums no iekšas, tādēļ jādzer daudz tējas" - ārsts nosmejas un saka - dzeriet, ja garšo, bet vīrusam no tā nekas nemainīsies.

"Pašreiz ir svarīgi saglabāt inteliģenci un klausīt, ko māca mūsu infektologi, virologi, ārsti. Mazāk kontaktēties. Tas ir svarīgākais pagaidām," uzsver ārsts.

Lasītākās ziņas

Gastroenterologs brīdina, ka tagad, kad cilvēkiem spiestā kārtā daudz laika jāpavada mājās, lielāks risks par badu ir pārēšanās. Ārsts aicina neaizmirst par fiziskām aktivitātēm - iespēju robežās staigāt, kustēties.

"Vēl kamēr ir atļauts uz ielas iet, vajag iet. Ne jau pulcēties un baros kopā lēkāt, bet vienam pašam pa mežu jodelēt, pa svaigu gaisu - ļoti labi," rekomendē Danilāns.

Danilāns uzskata, par to, vai imunitātes stiprināšanai ir kāda nozīme profilaksē pret vīrusiem, vēl jāgaida nopietni pētījumi.

Ārsts uzskata, ka šis vīruss nebūs tas, kurš cilvēkus "noslaucīs no zemes virsas", tāpēc pārliekai panikai ļauties nevajag, vien atbildīgi sekot ekspertu norādēm.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti