Dalies:

Dānijas tiesa patur Kristīni Misāni apcietinājumā

Dānijas tiesa patur Kristīni Misāni apcietinājumā
CC0 licence
  • 30. Jan. 2020

Kristīne Misāne paturama apcietinājumā - tādu lēmumu šodien, 30. janvārī, pieņēmusi Dānijas tiesa, informē Misānes pārstāvji. Tiesa par Misānes paturēšanu apcietinājumā vai atbrīvošanu notika, jo Dienvidāfrika nebija viņu pārņēmusi iepriekš noteiktajā 30 dienu termiņā. Sākotnējais lēmums bija atbrīvot Misāni, taču pēc atkārtotas Dānijas prokuratūras pretprasības, tomēr pieņemts lēmums paturēt sievieti apcietinājumā.

"Pēc šodienas tiesas sēdes ir pamatotas bažas, ka Dāniju un Dienvidāfriku vieno slēpta politiska vienošanās. Tā, visticamāk, ir saistīta ar to, ka Dienvidāfrika izdeva kriminālvajāšanai Dānijai smagos noziegumos apsūdzēto Dānijas pilsoni Britu Nielsenu. Esmu pārsteigta, ka Dānija netic ASV, starptautisko organizāciju ANO, "Human Rights Watch", "Amnesty International" atzinumiem par cilvēktiesību pārkāpumiem Dienvidāfrikā un šīs valsts cietumos. Tā vietā Dānija uzticas Dienvidāfrikas garantijām,” situāciju komentē Misānes māsa un pārstāve Mārīte Batraka.

Jau 2019. gada 13. novembrī Kopenhāgenas tiesa lēma K. Misāni atbrīvot, jo Dienvidāfrika nebija viņu pārņēmusi noteikto 30 dienu termiņā. Tomēr tajā pašā tiesā Dānijas prokuratūra cēla pretprasību un paturēja sievieti ieslodzījumā, savu lēmumu pamatojot ar to, ka K. Misānei Dānijā nav dzīvesvietas.

Lasītākās ziņas

Šodien tiesā notika identiska situācija. Tiesa sākotnēji lēma K. Misāni atbrīvot, taču Dānijas prokuratūra nekavējoties cēla pretprasību, kādēļ sieviete atkal tiek paturēta apcietinājumā. Šoreiz Dānijas prokuratūra argumentē savu rīcību ar to, ka Dienvidāfrika ir garantējusi Misānei vietu cietuma kamerā kopā ar 18 citām ieslodzītajām un viņai tur būs nodrošināti 4,4 m2 personīgās telpas.

Misāne un viņas tuvinieki Dānijas prokuratūras rīcību uzskata par starptautisko cilvēktiesību normu ignorēšanu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti