Dalies:

Dānijas tiesa lemj Misāni izdot Latvijai

Dānijas tiesa lemj Misāni izdot Latvijai
K.Misānes personiskais arhīvs
  • 20. Feb. 2020

Dānijas tiesa ceturtdien apstiprināja Dānijas ģenerālprokurora lēmumu atcelt Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) un atzina, ka Misāne jāizdod Latvijai, vēsta aģentūra "Ritzau".

Misānes advokāts Dānijā Henriks Stagetorns aģentūrai LETA apstiprināja, ka Dānijas tiesa ir nolēmusi par labu Misānes izdošanai uz Latviju. Viņš atzīmēja, ka sieviete ir jāizdod Latvijai 20 dienu laikā.

Skaidrojot procedūru, aizstāvis norādīja, ka Dānijas prokuratūra tagad nosūtīs vēstuli Latvijas prokuratūrai, kurai pēc tam ir jānosūta uz Dāniju policijas konvojs, kas Misāni nogādās Latvijā. Viņš arī piebilda, ka DĀR uzsāktais kriminālprocess pret Misāni šobrīd ir iesaldēts. 

Lasītākās ziņas valstī

Lēmumu par atteikšanos izdod Misāni Āfrikas valstij ģenerālprokurors Jāns Rekendorfs pieņēmis, jo Latvijas Ģenerālprokuratūra pēc jaunu pierādījumu saņemšanas izdeva Eiropas apcietinājuma orderi pret Misāni un nosūtīja Dānijas kompetentajai iestādei aicinājumu viņu izdot Latvijai. 

Tagad Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Ceturtdienas tiesas sēdē Kopenhāgenas pilsētas tiesā Misāne izskatījusi nogurusi, taču atvieglota, vēsta "Ritzau".

Jau ziņots, ka Misāne kopš 2018.gada nogales atrodas apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo DĀR tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānija iepriekš bija pieņēmusi lēmumu Misāni izdot DĀR, bet izdošana trīs reizes tika atlikta.

Misānes ģimene un atbalstītāji izsūtījuši pateicības vēstuli Latvijas amatpersonām un sabiedrībai.
"Jā, Kristīnei nāksies atbildēt par saviem nodarījumiem tiesas priekšā. Bet tā būs Latvijas Republikas tiesa," teikts paziņojumā, "Protams, tikai brīdī, kad Kristīne spers pirmos soļus uz Latvijas zemes, mēs noticēsim, ka tas ir noticis. Taču jau šobrīd mēs vēlamies sveikt visus ar mūsu kopējo uzvaru."

17.februārī Latvijā no Misānes pārstāves saņemta viņas pašrocīgi uzrakstīta vaļsirdīga atzīšanās.Tajā pašā dienā Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā tika ierosināts kriminālprocess ar numuru "12502000120" un viņa atzīta par aizdomās turēto par DĀR iespējams izdarītiem noziegumiem. Šī lieta ierosināta pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, nolēmuma par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, dokumenta viltošanu un izmantošanu un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem, liecina Iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) vēstule premjerministram Krišjānim Kariņam (JV).

Kopumā saistībā ar Latvijas pilsoni Kristīni Misāni un viņas civilvīru Latvijas tiesībsargājošās iestādes izmeklē trīs kriminālprocesus un turpina vienu resorisko pārbaudi.

2019.gada 25.janvārī VP Rīgas reģiona pārvaldē sākts kriminālprocess par vajāšanu un izspiešanu, proti, ka Misānes civilvīrs vajā Misānes māsu un viņas ģimeni. Šajā lietā turpinās izmeklēšanā un patlaban kriminālprocess atrodas pārbaudē pie izmeklēšanā uzraugošā prokurora.

Tāpat 2019.gada 21.septembrī Rīgas reģiona pārvaldē, pamatojoties uz Misānes civilvīra pārstāvja iesniegumu, sākts kriminālprocess par Mārupes novada bāriņtiesai un Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā iesniegtajiem, iespējams, viltotiem dokumentiem. Kā iespējamās vainīgas tikušas minētas Misānes māsa un viņas vīrs. Policija šajā lietā nozieguma pazīmes nekonstatēja un lietu izbeidza.

Pērn 28.novembrī Rīgas reģiona pārvaldē, pamatojoties uz Kristīnes Misānes civilvīra iesniegumu sākts kriminālprocess par to, ka Misāne un viņas māsa tiesā, iespējams, sniegusi nepatiesas ziņas. Šajā lietā šogad februārī tika nosūtīts lūgums Dānijai par Misānes nopratināšanu.

Tāpat Rīgas reģiona pārvaldē pēc Misānes māsas iesnieguma šogad 15.janvārī sākta resoriskā pārbaude par to, ka Misānes civilvīrs ir sniedzis nepatiesas ziņas un, iespējams, viltojis dokumentus. Patlaban policija ir nosūtījusi jautājumus civilvīra pārstāvim, taču atbildes uz tiem vēl nav saņemtas. Pēc paskaidrojumu saņemšanas policija lems jautājumu vai sākt kriminālprocesu.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti