Dalies:

Dānijā novembrī iespēja bez maksas noskatīties filmas "Bille" un "Baltijas brīvības ceļš"

Dānijā novembrī iespēja bez maksas noskatīties filmas "Bille" un "Baltijas brīvības ceļš"
Publicitātes foto
  • 11. Nov. 2019

Latvijas vēstniecība Dānijā aicina uz divām latviešu filmām - “Bille” un “Baltijas brīvības ceļš” - kas tiks izrādītas filmu festivāla EAST BY SOUTHEAST ietvaros Kopenhāgenā, kinoteātrī Cinemateket (Gothersgade 55, 1123 Kopenhāgena).

Ir iespēja saņemt brīvbiļetes uz abu filmu seansiem. Ja vēlaties rezervēt biļetes, lūdzam līdz otrdienai, 19. novembrim pieteikties uz e-pastu embassy.denmark@mfa.gov.lv e-pastā, norādot Jūsu vārdu un biļešu skaitu.

Plašāka informācija par filmu seansiem:

Lasītākās ziņas valstī

”Bille”: otrdien, 26. novembrī plkst. 16:45

Filma visai ģimenei pēc Vizmas Belševicas darba "Bille" motīviem. “Bille” ir smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos un nepieciešamību sevi apliecināt.

“Baltijas brīvības ceļš”: piektdien, 29. novembrī plkst. 19:00

Filmā atspoguļoti notikumi, kas saistīti ar Baltijas valstu nostāšanos uz vienas vēsturiskās attīstības ceļa uzreiz kopš neatkarības proklamēšanas 20. gadsimta sākumā. Izcilākais Baltijas tautu sadarbības piemērs ir 1989. gada 23. augustā notikusī demonstrācija pret Molotova - Ribentropa paktu - Baltijas ceļš, kas pulcēja gandrīz 2 miljonus cilvēku sadot rokas un izveidot dzīvo ķēdi no Tallinas līdz Rīgai un Viļņai. Tas bija arī solis tuvāk neatkarības atjaunošanai, sabrūkot PSRS. Baltijas ceļš ir process, kura rezultāts ir realitāte, kurā mēs pašlaik dzīvojam. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti