Dalies:

Dānija atsakās palīdzēt latviešu ģimenei, kas tur maksājusi nodokļus

Dānija atsakās palīdzēt latviešu ģimenei, kas tur maksājusi nodokļus
CC0 licence
  • 21. Feb. 2020

Pēc vairāk nekā desmit gadu ilgas dzīves Dānijā, Maija Dauģele ar diviem pirmsskolas vecuma bērniem atgriezās dzimtajā Kandavas novadā, kad no savas darba vietas Dānijā pēkšņi pazuda ģimenes apgādnieks un bērnu tēvs. Sieviete uzskata, ka bērniem pienākas uzturlīdzekļi no viņu sākotnējās mītnes zemes. Dānijas instances tam piekrītot, bet tikai tad, ja bērni dzīvo Dānijā.

Latvijā Maija sākusi veidot bioloģisko riekstu dārzu un atgriezties Dānijā neplāno. Līdz ar ekonomisko krīzi 2008. gadā tēvs saimniecību likvidēja, bet Maija devās uz Dāniju. Dānijā izveidota arī ģimene un piedzimuši divi bērni. Maija gan vienmēr esot zinājusi, ka atgriezīsies dzimtajā pusē pie Kurzemes pakalniem, tomēr atgriešanās izvērtusies pavisam citādāka, nekā cerēts.

Lasītākās ziņas valstī

"Mums ģimenē ir notikusi liela traģēdija. Pirms pieciem mēnešiem tētis pazudis ir Dānijā, un, kas ir visvisskumjākais, ka Dānija neko nevēlas ne dzirdēt, ne redzēt par bērniem, kuriem tur ir mantojums. Bērni ir Dānijā dzimuši, un Dānijai ir jāuzņemas kaut kāds pienākums par šiem diviem bērniem," sacīja reemigrante Maija Dauģele.

Maija stāsta, ka bērnu tēvam, ar kuru gan oficiāli neesot reģistrēta, Dānijā īpašumā ir dzīvoklis, kurā visi dzīvojuši. Dānijas likumi pēc tēva pazušanas tajā dzīvot vairs neļaujot, tāpēc viņa kopā ar bērniem atgriezusies dzimtas mājā Kandavas novadā. Pašreiz viņa iztiek no uzkrājumiem un cenšas panākt, lai bērni no Dānijas saņemtu uzturlīdzekļus, jo gan pati, gan bērnu tēvs Dānijā strādājuši un maksājuši nodokļus vairāk nekā desmit gadus.

"Dānija pasaka - jums ir jāatgriežās Dānijā un jābūt Dānijā, bet kur ir garantija, ka es atgriezīšos vairs atpakaļ Latvijā, jo viņi uzskata un mēģina man visādīgi parādīt, ka bērniem ir jāpaliek Dānijā. Viņi cīnās par bērniem, bet kur ir Latvijā cīņa par bērniem? Mēs esam latviešu ģimene," sacīja Dauģele.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti