Dalies:

Dānija atlikusi Misānes izdošanu Dienvidāfrikai

Dānija atlikusi Misānes izdošanu Dienvidāfrikai
LETA/Edijs Pālens
  • 10. Feb. 2020

Dānija ir atlikusi Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, aģentūru LETA informēja Misānes māsa Mārīte Batraka.

Dānijas prokuratūra iepriekš bija informējusi Misānes pārstāvjus, ka sievieti plānots Dienvidāfrikai izdot 12.februārī, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par pašas bērna nolaupīšanu un citām apsūdzībām. Izdošana bija plānota divas dienas pirms Dānijas apgabaltiesā 14.februārī paredzēts pieņemt lēmumu par Misānes iespējamo atbrīvošanu.

Pēc Batrakas teiktā, pēc jaunākā Dānijas puses lēmuma Misānei būs ļauts piedalīties gaidāmajā tiesas sēdē 14.februārī, novēršot tiesas izskatīšanu bez viņas klātbūtnes. Gaidāmajā tiesā tiks lemts par sievietes iespējamo atbrīvošanu, izvērtējot, vai viņa sev piemērojamo sodu nav jau izcietusi vai arī tiks nolemts par sievietes izdošanu tiesāšanai Dienvidāfrikai.

Lasītākās ziņas

Vienlaikus rīt plkst.12 pēc vietējā laika Dānijā pie Ģenerālprokuratūras ēkas plānots rīkot piketu Misānes atbalstam. Neraugoties uz izdošanas atlikšanu, pikets paliek spēkā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti