Dalies:

Daļa valstu sāk atvieglot vīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus

Daļa valstu sāk atvieglot vīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus
CC0 licence
  • 14. Apr. 2020

Vairākas Eiropas valstis jau sākušas atvieglot vīrusa saslimšanas Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus vai drīzumā plāno to darīt. Tikmēr Ķīnā saslimušo skaits atkal sācis augt, un situācija pasliktinās arī Krievijā, ziņo Latvijas Radio.

Spānija un Austrija ir sākušas atvieglot bargos ierobežojumus, kuri ir ieviesti Covid-19 izplatības mazināšanai, neskatoties uz to, ka upuru skaits šajās valstīs turpina augt.

Spānija ir otrā Covid-19 visvairāk skartā valsts pasaulē. Lai arī dienas laikā bojā gājušo skaits ir atkal palielinājies par vairāk nekā 500, šis tomēr ir mazākais skaits pēdējo dienu laikā. Varas iestādēm uzskatot, ka situācija sāk pagriezties uz pozitīvo pusi, Spānijā ir sniegta atļauja darbu atsākt ražošanas un celtniecības uzņēmumiem. Vairums iedzīvotāju gan turpinās palikt mājās vismaz līdz 26. aprīlim. Daļa veselības ekspertu un politiķu gan pauduši, ka ierobežojumu atvieglošana ir pāragra. 

Lasītākās ziņas

“Šī pandēmija met izaicinājumu gan veselības, gan ekonomiskajā un sociālajā frontē, draudot iznīcināt abas vienlaikus. Tāpēc ir jāapvieno pasākumi, kas gan novērš saslimšanas izplatīšanos un atjauno veselības aprūpes sistēmu, gan novērš mūsu ekonomikas paralīzi un sabrukumu,” savukārt uzskata Spānijas premjerministrs Pedro Sančess.

Sākot no otrdienas, Covid-19 ierobežojumus sāks atcelt arī Austrija, kurā kopš 16. marta faktiski bija slēgtas visas iestādes, izņemot lielveikalus un medicīnas iestādes. Tagad pakāpeniski atvērsies veikali, kuri ir mazāki par 400 kvadrātmetriem, kā arī dārzu centri un instrumentu veikali. Sākot ar maiju, atvērti tiks arī tirdzniecības centri un frizētavas.

Itālijā, kur bojā gājušo skaits pārsniedz 19 000, nekas neliecina par drīzu ierobežojumu mīkstināšanu. Arī Lielbritānijā upuru skaits turpina palielināties, valdības zinātniskajiem padomniekiem prognozējot, ka tieši Apvienotā Karaliste galu galā būs visvairāk skartā Eiropas valsts.

Savukārt Vācijas Zinātņu akadēmija ieteikusi pakāpeniski atvieglot ierobežojumus, ja jaunu inficēšanās gadījumu skaits būs mazs un arī turpmāk tiks stingri ievēroti profilakses pasākumi. Amatpersonas par ar šo lems trešdien, 15.aprīlī.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti