Dalies:

Dailes teātrī tiešsaistes daudzsēriju izrāde "Jūsmotāji"

Dailes teātrī tiešsaistes daudzsēriju izrāde "Jūsmotāji"
Foto: Dailes teātris
  • 17. Apr. 2020

Šodien, 17.aprīlī skatītāju vērtējumam tiks nodotas pirmās divas sērijas no režisora Viestura Kairiša Dailes teātrī iestudētās daudzsēriju tiešsaistes izrādes "Jūsmotāji", kuras pamatā ir austriešu dramaturga Roberta Mūzila luga. Šī luga nekad nav tikusi iestudēta un nav bijusi pieejama latviešu teātra skatītājam, informē teātra pārstāve Laura Leimane.

"Jūsmotāji" vēsta par pieciem inteliģentiem un veiksmīgiem trīsdesmitgadniekiem, kuri, bēgot no apokalipses, nodevušies pašizolācijai Tomasa un Marijas lauku mājā. "Ņemot vērā, ka ārkārtējais stāvoklis ieildzis, ierobežotā telpa apvienojumā ar gauso laiku liek Tomasam apšaubīt savas sievas Marijas skaistumu, Marijai - savas laulības jēgu, bet Marijas māsai Regīnei, kura jau tā nespēj izvēlēties starp diviem vīriešiem, uzbango jūtas pret savu pirmo vīru - nelaiķi," sižetu ieskicēja teātra pārstāve.

Lasītākās ziņas valstī

“Iespējams, tagad daudzi domā: “Ko iesākt? Kādas aktivitātes raisīt? Tik grūti ir nosēdēt mājās!” Mēs nepiedāvājam “pseido risinājumus”. Apzināmies, cik svarīgi šobrīd ir palikt mājās, taču nevis dīki vārtīties uz dīvāna, bet darīt to, kas ikdienas dinamiskās rutīnas dēļ nav bijis iespējams un ko vienmēr esam atlikuši uz “vēlāku laiku”. Negaidīti laiks ir apstājies, mēs pēkšņi varam lasīt lielos, biezos romānus, pievērsties “augstajai literatūrai”, saka izrādes režisors Kairišs. "Tieši to nu piedāvājam – pievērsties īstai, komplicētai un sarežģītai lugai, kuras piedzīvošana tiešsaistē būtu kā liela romāna izlasīšana.”

Stāsts sākas dienā, kad Regīnas tagadējais vīrs Jozefs, uzzinājis par sievas nodošanos pašizolācijai mazāk apokalipses, bet vairāk jauna mīļākā dēļ, ierodas konfrontēt nodevējus. Lai apsūdzības nešķistu izzīstas no pirksta, piesaistīts privātdetektīvs, bet visam pa vidu maisās Mertensa jaunkundze, kura izmisīgi cenšas vest savus draugus uz morāli pareizākā ceļa.

Tiešsaistes izrādē piedalās Dailes teātra aktieri Dainis Grūbe, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Ģirts Ķesteris, Mārtiņš Upenieks, Kaspars Dumburs un Vita Vārpiņa.

Tiešsaistes izrādes pirmās divas sērijas interneta vidē - Dailes teātra mājaslapā un "Youtube" kanālā - būs skatāmas no pēcpusdienas.

Līdz ar "Jūsmotāju" pirmajām sērijām noslēgsies Dailes teātra projekts "Starpbrīdis", kura laikā varēja noskatīties desmit senāku Dailes teātra izrāžu ierakstus.

Dailes teātris noslēgs sezonu ar pēdējo digitālo "Jūsmotāju" sēriju, bet atklās - augustā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti