Dalies:

CVK svītro Ždanoku no LKS kandidātu saraksta

CVK svītro Ždanoku no LKS kandidātu saraksta
  • 22. Aug. 2018

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien nolēma Latvijas Krievu savienības 13. Saeimas deputātu kandidāti Vidzemes vēlēšanu apgabalā Tatjanu Ždanoku svītrot no kandidātu saraksta.

Ždanoka žurnālistiem apliecināja, ka šo lēmumu pārsūdzēs Administratīvajā apgabaltiesā. Gadījumā, ja arī šajā instancē lēmums būs nelabvēlīgs, politiķe apņēmusies šajā jautājumā vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Par Ždanoku CVK rīcībā ir tiesas spriedums, kas apliecina, ka kandidāte ir darbojusies Latvijas Komunistiskajā partijā pēc 1991. gada 13. janvāra, un tāpēc uz kandidāti ir attiecināms Saeimas vēlēšanu likumā noteiktais kandidēšanas aizliegums.

Lasītākās ziņas

Tomēr, ņemot vērā Satversmes tiesas norādījumu katru šādu gadījumu izvērtēt individuāli, lai pārliecinātos, vai persona ar savu rīcību joprojām apdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskas tiesiskas valsts principus, CVK lūdza papildu informāciju Drošības policijai un Satversmes aizsardzības birojam.

Kā ziņots, CVK iepriekš lēma par septiņu kandidātu svītrošanu no partiju sarakstiem, jo likums viņiem liedz kandidēt uz Saeimu.

13. Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā sestdienā.

Avots: LETA

Foto: Zae Bitere/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti