Dalies:

CVK skatīs jautājumu par Ždanokas svītrošanu no Saeimas vēlēšanu deputātu kandidātu saraksta

CVK skatīs jautājumu par Ždanokas svītrošanu no Saeimas vēlēšanu deputātu kandidātu saraksta
  • 21. Aug. 2018

Centrālās vēlēšanu komisija (CVK) šodien skatīs jautājumu par Latvijas Krievu savienības 13.Saeimas deputātu kandidātes Vidzemes vēlēšanu apgabalā Tatjanas Ždanokas svītrošanu no kandidātu saraksta, aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

CVK sēde notiks plkst.16 Smilšu ielā 4.

Par Ždanoku CVK rīcībā ir tiesas spriedums, kas apliecina, ka kandidāte ir darbojusies Latvijas Komunistiskajā partijā pēc 1991.gada 13.janvāra, un tāpēc uz kandidāti ir attiecināms Saeimas vēlēšanu likumā noteiktais kandidēšanas aizliegums. Tomēr, ņemot vērā Satversmes tiesas norādījumu katru šādu gadījumu izvērtēt individuāli, lai pārliecinātos, vai persona ar savu rīcību joprojām apdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskas tiesiskas valsts principus, CVK lūdza papildu informāciju Drošības policijai un Satversmes aizsardzības birojam.

Lasītākās ziņas

Tāpat CVK sēdē varētu tikt iekļauts jautājums par partijas "No sirds Latvijai" deputātu kandidāta Rīgas vēlēšanu apgabalā Jevgēnija Sadovska svītrošanu no kandidātu sarakstiem, par kuru CVK rīcībā ir Iekšlietu ministrijas Informācijas centra ziņas, ka uz viņu attiecināms Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojums, kas liedz pieteikt par kandidātiem un Saeimā ievēlēt personas, kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta. Par Sadovska svītrošanu CVK varētu lemt, ja līdz sēdei nesaņems papildu informāciju par to, ka kandidāta sodāmība ir dzēsta.

Kā ziņots, CVK iepriekš lēma par septiņu kandidātu svītrošanu no partiju sarakstiem, jo likums viņiem liedz kandidēt uz Saeimu.

13.Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā sestdienā.

Avots: LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti