Dalies:

CVK ilggadējo vadītāju Cimdaru amatā nomaina Bērziņa

CVK ilggadējo vadītāju Cimdaru amatā nomaina Bērziņa
  • 21. Mar. 2019

Saeimas vairākums ceturtdien, 21. martā, par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju ievēlēja līdzšinējo CVK Informācijas nodaļas vadītāju Kristīni Bērziņu.

Saeima balsoja par diviem kandidātiem - Bērziņu un pašreizējā CVK vadītāja Arņa Cimdara kandidatūru. Bērziņu CVK vadītāja amatam izvirzīja koalīcijas partijas, bet Cimdaru - opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti. Iepriekš Juridiskās komisijas vairākums CVK priekšsēdētāja amatam nolēma atbalstīt Bērziņas kandidatūru.

Par Bērziņu balsoja 53 deputāti, bet pret - 32 deputāti. Savukārt par Cimdaru balsoja 29 parlamentārieši, bet pret bija 56.

Lasītākās ziņas valstī

Bērziņa intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda, ka pašlaik izmaiņas CVK darbā nav gaidāmas, jo ir jāpabeidz visi iesāktie darbi saistībā ar sagatavošanos Eiropas Parlamenta vēlēšanām. “Pirmais darbs ir novadīt labi, pareizi, godīgi Eiropas Parlamenta vēlēšanas,” sacīja Bērziņa.

Viņa cer, ka CVK sastāva maiņa neviesīs izmaiņas EP vēlēšanu sagatavošanā: “Kolēģi ir ar pieredzi, un ceru, ak jaunajā sastāvā būs kolēģi, kuri arī iepriekš strādāja. Tā ak domāju, ka mēs kopīgiem spēkiem tiksim galā.” Savukārt pēc EP vēlēšanām tikšot domāts par uzlabojumiem un pilnveidojumiem vēlēšanu kārtībā.

Taujāta, vai viņa redz vietu savā komandā Arnim Cimdaram gadījumā, ja ilggadējo CVK vadītāju neievēl komisijā, Bērziņa pauda: “droši vien tas nebūtu pareizākais risinājums, lai gan nenoliedzami Cimdara kungs ir viens no zinošākajiem, profesionālākajiem ekspertiem vēlēšanu jomā. Bet šobrīd neesam to apsprieduši.”

Jaunā CVK vadītāja savu darbu sāks piektdien, 22. martā, jo ceturtdiena, 21. marts, ir pēdējā diena, kad partijas var iesniegt sarakstus Eiroparlamenta vēlēšanām.

Autors: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti