Dalies:

Covid-19 var pagarināt sarunas starp ES un Lielbritāniju

Covid-19 var pagarināt sarunas starp ES un Lielbritāniju
CC0 licence
  • 31. Mar. 2020

Covid-19 pandēmija varētu likt pagarināt tirdzniecības sarunu laiku starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju. Tā kā abu pušu sarunvedēji bija spiesti pašizolēties vīrusa dēļ, Briselē arvien skaļāk izskan pieļāvumi, ka šādos apstākļos līdz gada beigām nebūs iespējams pabeigt darbu pie jaunā tirdzniecības līguma, zi ņo Latvijas Radio.

Lai gan eksperti abās pusēs turpina darbu, sarunas klātienē ir atliktas uz nezināmu laiku. Turklāt abu pušu sarunvedēji - Deivids Frosts un Mišels Barnjē - ir bijuši spiesti doties pašizolācijā. Saslimušo skaitam ir pievienojies arī Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons. Vīrusa simptomi ir arī vienam no viņa tuvākajiem un ietekmīgākajiem padomniekiem Dominikam Kamingsam. 

Šādos apstākļos turpināt saspringtu darbu pie jauna tirdzniecības līguma kļūst arvien sarežģītāk. To atzīst arī Eiropas Parlamenta "Brexit" grupas vadītājs Deivids Makalisters. Zināms, ka Londonas un Briseles pozīcijas daudzos jautājums krasi atšķiras. Lai rastu kopsaucēju, ir vajadzīgs laiks. Tomēr Lielbritānija turpina pastāvēt uz to, ka pārejas posms beigsies šā gada nogalē ar vai bez līguma - kā nostpirpināts Apvienotās Karalistes likumā.

Lasītākās ziņas

Tā kā Džonsons ne reizi vien mainījis viedokli dažādos jautājumos, nevar izslēgt, ka viņš varētu izmantot epidēmiju kā iemeslu sarunu termiņa pagarināšanai. Taču, ja Lielbritānija pagarina pārējas posmu, tai šajā laikā ir jāturpina veikt iemaksas bloka budžetā. Bet solījums pārtraukt maksāt naudu kopējā budžetā bija "Brexit" referenduma centrā.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti