Dalies:

Covid-19 konstatēts 26 NMPD darbiniekiem

Covid-19 konstatēts 26 NMPD darbiniekiem
LETA/Paula Čurkste
  • 08. Apr. 2020

Turpina pieaugt ar jauno koronavīrusu inficēto mediķu skaits. Saslimšana ar Covid-19 apstiprināta jau 26 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. Vēl divreiz vairāk nonākuši pašizolācijā, jo bijuši kontaktā ar Covid-19 pacientu, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". Lai vīrusa izplatību ārstu vidū pēc iespējas ierobežotu, notiek aktīva testēšana – divu nedēļu laikā pārbaudīti vairāk nekā 700 NMPD darbinieki. Plaša testēšana veikta arī Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC).

LOC galvenā ieeja ir slēgta, pacientiem jāiet caur uzņemšanu. Īpaši drošības pasākumi centrā ieviesti pēc tam, kad remonta dēļ uz to pārvietotajās Austrumu slimnīcas pulmonoloģijas un endokrinoloģijas nodaļās atklāja vairākus saslimšanas gadījumus ar Covid-19. Abas nodaļas vēl joprojām ir slēgtas, bet, tā kā vēža pacienti ir Covid-19 riska grupā un ar īpaši novājinātu imunitāti, nolemts viņus pārbaudīt.

Lasītākās ziņas valstī

Testēšana LOC notika trīs dienas – no piektdienas līdz svētdienai. Tika pārbaudīti pilnīgi visi centra darbinieki un pilnīgi visi pacienti. Kopā paņemti vairāk nekā 700 analīžu paraugi.

Saslimšana ar Covid-19 tiešām konstatēta – vienai LOC pacientei un diviem darbiniekiem. Visi trīs bez redzamiem simptomiem. Latvijas Televīzijai (LTV) zināms, ka viens no saslimušajiem darbiniekiem strādāja reģistratūrā, bet slimnīcas vadība uzsver, ka distance no pacientiem ievērota pat vairāk nekā divi metri. Pēc saslimušo kontaktpersonu apzināšanas pašizolācijā nonākuši 62 darbinieki. Pieskaitot jau iepriekš izolētos, Austrumu slimnīca uz laiku zaudējusi vairāk nekā 100 strādājošos.

"Tā kā esam pārtraukuši daudzu citu pakalpojumu sniegšanu, darbinieku rezerves šobrīd ir, bet protams, tās nav bezgalīgas," atzina Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Saslimusī paciente no slimnīcas šorīt izrakstīta. Kāds ārsts gan LTV pauda neapmierinātību, ka personāls apziņots tikai pusdienu pēc tam, kad pacientei inficēšanās apstiprināta, un šo laiku viņa vēl brīvi pārvietojusies pa slimnīcas telpām – devusies uz kafijas automātu un smēķēt. Slimnīcas vadība gan to noliedz. 

"Šī paciente bija tāda, kas gulēja gultā pēc veiktām manipulācijām un pati par sevi nepārvietojās. Lai apzinātu visus tos darbiniekus, kas no brīža, kad pacients ir iestājies slimnīcā, bijis kontaktā ar šo darbinieku, tas paņem zināmu laiku. Es domāju, ka ārsti šobrīd noteikti jūtas daudz drošāk, jo visi pacienti valkā aizsargmaskas," teica RAKUS vadītājs.

Masku un respiratoru pagaidām pietiek, sacīja slimnīcas vadītājs, tiesa, vienu respiratoru darbinieki lieto līdz pat nedēļai.

"Ja nekas nenotiek ar šo respiratoru, to var lietot līdz pat vienai nedēļai, bet, protams, ka, ja respirators kādu iemeslu dēļ tiek samaitāts, ir iespēja nomainīt ātrāk," klāstīja Paeglītis.

No Ķīnas atvestās maskas un respiratorus pakāpeniski saņem arī ģimenes ārsti. Atkarībā no prakses lieluma tām mēnesi uz priekšu izsniegtas 10 līdz 15 maskas dienā priekš pacientiem, un viens respirators dienā – ārstam.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti