Dalies:

"Covid-19" izplatības dēļ Ārlietu ministrija papildina ceļojuma brīdinājumus uz ASV un Kazahstānu

"Covid-19" izplatības dēļ Ārlietu ministrija papildina ceļojuma brīdinājumus uz ASV un Kazahstānu
  • 07. Mar. 2020

Atbilstoši aktuālajai informācijai saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19" izplatību pasaulē, Ārlietu ministrija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un rūpīgi izvērtēt ceļojuma nepieciešamību arī uz ASV un Kazahstānu, liecina Ārlietu ministrijas paziņojums mājaslapā.

Tāpat Ārlietu ministrija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un rūpīgi izvērtēt ceļojuma nepieciešamību uz Spāniju, Franciju, Vāciju, Lielbritāniju, Itāliju, Gruziju, Izraēlu un Turciju.

Ministrija informēja, ka ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt konkrētas valstis. Tāpat Ārlietu ministrija aicina iepazīties ar valstu sarakstu ministrijas mājaslapā, kas atjaunots saskaņā ar aktuālo informāciju.

Lasītākās ziņas valstī

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši", kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta "Facebook" kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iepriekš paziņojis, ka braucot uz "Covid-19" skartajām teritorijām, iedzīvotāji aicināti stingri ievērot piesardzības pasākumus, proti, bieži mazgāt rokas, ievērot distanci no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem, bet klepojot vai šķaudot izmantot vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgāt rokas.

Jau ziņots, ka Latvijā februāra beigās tika apstiprināta pirmā saslimšana ar "Covid-19". Inficētā bija kāda rīdziniece, kura 29.februārī ielidojusi no Minhenes, pirms tam ceļojot no vīrusa skartā Itālijas reģiona.

Igaunijā piektdienas rītā tika konstatēti vēl pieci saslimušie ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19", kuri 29.februārī no Bergamo Itālijā lidojuši uz Rīgu, tādējādi kopējais saslimušo skaits Igaunijā sasniedzis desmit. Taču nedaudz vēlāk Igaunijā tika konstatēts vēl viens "Covid-19" saslimšanas gadījums, tādējādi kopējo skaitu palielinot līdz 11 gadījumiem, un tas konstatēts kādam skolēnam.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums -, ir jāzvana uz 113. Pie personām ieradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei vai arī nogādās pacientu tuvākajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi.

Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, NMPD šo personu nogādās stacionārā.

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti