Dalies:

«Covid-19» dēļ plāni jāmaina 8000 Latvijas ceļotāju

«Covid-19» dēļ plāni jāmaina 8000 Latvijas ceļotāju
CC0 licence
  • 10. Mar. 2020

Koronavīrusa “Covid-19” izplatības ievērojami ietekmē aviosabiedrību biznesu. Par reisu no Rīgas ierobežošanu pavēstījis “Ryanair” un “airBaltic”. Tas ietekmē 8000 ceļotāju, kuriem pagaidām piedāvā atgriezties mājās no Austrijas, Šveices vai Vācijas, ja vien ir iespēja pamest karantīnas zonu. Vēlmi atgriezties izsaka arī tie, kuri Itālijā dzīvo un strādā, vēsta Latvijas Televīzija.

Striktie ierobežojumi un karantīna attiecas uz visiem, arī tūristiem. Ārlietu ministrijas telefoni ir karsti – zvana Milānā un citās Itālijas pilsētās esošie. Itālijā dzīvo un strādā 2100 Latvijas valstspiederīgo. Tagad daļa no viņiem grib atpakaļ uz Latviju. Taču arī tas nav tik vienkārši.

Lasītākās ziņas

“Gan konsulārais diennakts tālrunis, gan vēstniecība Romā saņem daudz zvanu katru dienu gan no ceļotājiem, gan no tiem, kas grib atgriezties Latvijā,” pastāstīja Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Konsulārais dienests gan atgādina, ka nesedz izdevumus, kas saistīti ar papildu uzturēšanos ārvalstīs un neapmaksā jaunu atpakaļceļa biļeti uz Latviju, ja iegādātā biļete nav izmantojama. “Svarīgākais ir ievērot vietējo iestāžu norādījumus, lai saprastu, kur var un vai var. Reisu skaits ir samazināts, bet dažādi varianti vēl pastāv,” norādīja Beķeris.

“airBaltic” uz un no Milānas un Veronas pagaidām vairs nelido. Tiem, kuri atrodas tur, tagad tiek piedāvāts atgriezies Rīgā no četrām citām pilsētām. “airBaltic” Itālijas ceļotājus tagad ved mājās no Minhenes, Vīnes, Ženēvas vai Cīrihes. Kopumā tas skar 8000 pasažieru, kuru ceļojuma maršruts nu ir jāpārplāno.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti