Dalies:

Covid-19 apkarošanā iesaistītie mediķi saņems lielākas algas

Covid-19 apkarošanā iesaistītie mediķi saņems lielākas algas
LETA/Edijs Pālens
  • 26. Mar. 2020

Mediķi, kuri patlaban diendienā strādā pie jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības novēršanas, martā saņems līdz 50% lielāku algu, un vēl divus turpmākos mēnešus algas pielikums būs 20% apmērā. Šādu lēmumu šodien pieņēmusi valdība.

Piemaksas saņems Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi, ģimenes ārsti, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, Veselības ministrijas Krīzes vadības grupas speciālisti, Latvijas Infektoloģijas centra mediķi, kā arī laboratorijās un uzņemšanas nodaļās strādājošie.

Tāpat piemaksas saņems farmaceiti un viņu palīgi. Patlaban par kompensējamo zāļu receptēm no pacientiem tiek ieturēti nelieli maksājumi, ko saskaņā ar valdības piedāvājumu trīs mēnešu periodā varētu tikt atstāti aptiekām farmaceitu atalgojumam.

Lasītākās ziņas valstī

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) skaidroja, ka piemaksas attieksies uz tiem mediķiem, kuri "diendienā kopš februāra beigām brauc pie cilvēkiem uz izsaukumiem, ņem analīzes, strādā laboratorijās, veic epidemioloģisko uzraudzību".

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc valdības sēdes žurnālistiem pastāstīja, ka piemaksām mediķiem Ministru kabinets lēmis novirzīt astoņus miljonus eiro. Tādējādi valsts varēs pateikt "Paldies!" Covid-19 pandēmijas ierobežošanā iesaistītajiem mediķiem, skaidroja premjers.

Saeima iepriekš ar nosacīti nelielu balsu pārsvaru noraidīja Saeimas deputāta Ivara Zariņa (S) rosinājumu par vismaz 20% palielināt mediķu algas.

Deputāta priekšlikums paredzēja no ārkārtējās situācijas izsludināšanas dienas nodrošināt finansējumu darba samaksas paaugstināšanai veselības aprūpes darbiniekiem par vismaz 20%.

Par šo priekšlikumu balsoja 36 deputāti, pret bija 27, bet atturējās 11 deputāti.

Aizvadītajā diennaktī atklāti 23 jauni inficēšanās gadījumi, kopējam saslimušo skaitam pakāpjoties līdz 244.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti