Dalies:

Covid-19 analīzes veiks tālbraucējiem un bērnudārzu darbiniekiem

Covid-19 analīzes veiks tālbraucējiem un bērnudārzu darbiniekiem
LETA/Ieva Leiniša
  • 28. Apr. 2020

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un mazinātu vīrusa radītos riskus, turpmāk ar darba devēja norīkojumu analīzes veiks arī pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem un starptautisku transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzējiem - arī tad, ja saslimšanas simptomu nav.

Šāds lēmums pieņemts, lai pēc iespējas mazinātu inficēšanās riskus, ņemot vērā, ka pirmsskolu izglītības iestāžu darbinieki strādā ar bērniem, savukārt starptautisku transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbinieki regulāri dodas uz ārvalstīm.

Jau līdz šim, ja šīm personām bija saslimšanas simptomi, ģimenes ārsts varēja viņus nosūtīt uz Covid-19 analīzēm. Tagad arī darba devējs varēs norīkot uz analīzēm gadījumos, ja izlems par analīžu nepieciešamību, pat ja personai saslimšanas simptomu nebūs.

Lasītākās ziņas valstī

Vienlaikus ikvienu personu, kurai ir saslimšanas simptomi, piemēram, paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, kakla sāpes, apgrūtināta elpošana, VM lūdz sazināties ar savu ģimenes ārstu, kurš nosūtīs uz Covid-19 analīzēm.

Tāpat ģimenes ārsti uz Covid-19 analīzēm var nosūtīt visas personas, kurām ir pneimonijas klīniskās pazīmes. Savukārt, lai pievērstu īpašu uzmanību pacientiem ar hroniskām saslimšanām - cukura diabētu, hroniskām elpceļu slimībām, sirds un asinsvadu slimībām vai onkoloģiskām saslimšanām - ģimenes ārsts var nosūtīt uz analīzēm šos pacientus arī bez Covid-19 pazīmēm.

Uz pārbaudēm bez slimības pazīmēm var nosūtīt arī pacientus, kuri saņem orgānu aizstājējterapiju, tos, kuriem ir imūndeficīts, un personas, kam paredzēta operatīva ārstēšana, piemēram, pirms operācijas.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti