Dalies:

“Cīņa bija gara un smaga”. No “airBaltic” piedzen 120 000 eiro

“Cīņa bija gara un smaga”. No “airBaltic” piedzen 120 000 eiro
  • 05. Jun. 2019

Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums “Skycop”, pamatojoties uz ES regulu, pērn iesūdzēja tiesā “airBaltic” par neizmaksātām kompensācijām 385 pasažieriem par kavētu, atceltu vai virspārdotu lidojumu. Pēc garas un smagas cīņas Lietuvas tiesā tika panākta vienošanās, ka “airBaltic” izmaksās pieprasīto kompensāciju summu aptuveni 120 000 eiro apmērā.

“Skycop” pērn uzsāka vairāk nekā 200 tiesvedības pret “airBaltic” par ilgstoši neizmaksātām lidojumu kompensācijām pasažieriem. Pēc vairākiem Lietuvas tiesas lēmumiem, kuri apmierināja “Skycop” prasības, abas puses panāca vienošanos. Šobrīd turpinās tiesvedības pret “airBaltic” Polijā un Latvijā.

“Beidzot ir noslēgusies sīvā cīņa tiesā starp “Skycop” un “airBaltic”, kā rezultātā pasažieriem būs iespēja saņemt tiem pienākošās kompensācijas. Tiklīdz “Skycop” saņems tiesas apstiprināto summu no “airBaltic” un sakārtos dažādas formalitātes, pasažieriem nekavējoties tiks uzsākta kompensāciju izmaksa,” apgalvo advokāts Neirijus Zaleckas, kurš tiesā pārstāvēja “Skycop” un pasažieru intereses.

Lasītākās ziņas valstī

“Šādi gadījumi būtiski ietekmē aviokompāniju attieksmi. “Skycop” un citi kompensāciju pieprasījumu uzņēmumi darbojas ES regulas 261/2004 ietvaros un mudina aviopārvadātājus ievērot likumu. Līdzīgas tiesvedības turpmāk notiks tikai izņēmuma gadījumos,” uzsver Nerijus.

“Skycop” uzsver, ka uzņēmums cīnās par ikviena klienta kompensāciju, taču tie vienmēr cenšas rast risinājumu bez lietas virzīšanas tiesā. Tiesvedības tiek uzsāktas tikai tad, ja nav iespējams panākt vienošanos ar aviokompāniju. Šobrīd “Skycop” ir uzsāktas tiesvedības pret tādām aviokompānijām kā “airBaltic”, “Ryanair”, “Swiss Air Lines”, “Iberia”, “Vueling”, “Enter Air”, “Smartwings Poland”, “Ukaine International Airlines” u.c.

“Skycop” ir lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums, kas visā pasaulē cīnās par pasažieru tiesībām ar aviolīnijām, kas izvairās no kompensāciju izmaksāšanas par kavētiem vai atceltiem lidojumiem.

“Skycop” ir dibināts 2017. gadā un divu gadu laikā ir palielinājis savu pārvaldīto kompensāciju portfeli no 3 līdz 26 miljoniem eiro.

Uzņēmums piedāvā ceļotājiem, kas vīlušies aviolīnijās, atgūt naudu par kavētu, atceltu vai pārpildītu lidojumu, izmantojot starptautisko platformu www.skycop.com.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti