Dalies:

"Čikagas piecīšu" dalībnieki piedalīsies dižkoncertā „Latvijas gadsimts“

"Čikagas piecīšu" dalībnieki piedalīsies dižkoncertā „Latvijas gadsimts“
  • 07. Nov. 2018

Otrdien "Arēna Rīga" telpās pulcējās ap 2000 koristu dejotāji, mūziķi, aktieri un dziedātāji, lai sāktu gatavošanos piektdien paredzētajam vērienīgākajam Latvijas simtgades dižkoncertam - "Latvijas gadsimts", informē dižkoncerta pārstāvis Juris Millers. 

Koncerta muzikālo programmu veido aizvadītā gadsimta nozīmīgākās dziesmas, kas spilgti raksturo mūsu valsts svarīgākos vēstures mirkļus - strēlnieku laiku un Brīvības cīņas, jaundibinātās valsts uzplaukumu un Kārļa Ulmaņa valdīšanas laiku, asiņainos četrdesmitos, kad daļa tautas bija spiesta doties trimdā, bet daļa - sāka savu Golgātas ceļu uz Sibīriju. No koncerta programmas nav izslēgts arī padomju okupācijas laiks, trimdas jaunrade un Atmoda, bet koncerta finālā mēs dzirdēsim pēdējo desmitgažu superhītus.

"Koncertam tā dalībnieki ir gatavojušies divus gadus un šo piektdien "Arēna Rīga", kā arī svētdien Liepājas Olimpiskajā centrā skatītāji varēs redzēt ne tikai koristu un dejotāju sagatavoto programmu, bet arī tikties ar saviem iemīļotajiem māksliniekiem - uz vienas skatuves būs Lauris Reiniks, Marija Naumova, Zigfrīds Muktupāvels, Olga Rajecka, Uģs Roze, Ilona Bagele, Gunārs Kalniņš, "Eolika", Ieva Sutugova, Ginta Krievkalna, Ieva Pļavniece, Ivo Grīsniņš Grīslis, Jānis Buķelis, Artūrs Biķernieks, Juris Vizbulis, Žoržs Siksna, Viktors Lapčenoks un daudzi citi mākslinieki. Speciāli no ASV uz Rīgu ir atlidojis arī "Čikāgas piecīšu" dalībnieks Armands Birkēns, kurš koncertā uzstāsies kopā ar Loriju Vudu", stāsta koncerta producents Juris Millers.

Lasītākās ziņas valstī

Dižkoncerti "Latvijas gadsimts" notiks 9. novembrī "Arēna Rīga", kā arī 11. novembrī Liepājas Olimpiskajā centrā. Pēdējās biļetes vēl ir pieejamas "Biļešu paradīzē". Dižkoncertu "Latvijas gadsimts" izveidei netika piešķirts neviens cents no Latvijas simtgades svinību daudzmiljonu programmas - ar nelielu finansējumu to atbalstīja Rīgas dome un Liepājas dome, kā arī gandrīz visu koncertā iesaistīto skolēnu koru un deju kolektīvu pašvaldības, kas nodrošināja koristiem un dejotājiem iespēju nokļūt pasākumos.

Foto: Lauris Vīksne

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti