Dalies:

"Čikāgas piecīši" par Triju Zvaigžņu ordeņiem pārsteigti un aizkustināti

"Čikāgas piecīši" par Triju Zvaigžņu ordeņiem pārsteigti un aizkustināti
Foto: Lauris Vīksne, no koncerta "Latvijas gadsimts"
  • 03. May. 2019

Šo pēcpusdien Rīgas pilī vairāk nekā 100 izcilas personas saņems valsts augstākos apbalvojumus par darbu Latvijas labā. Starp tām arī trimdas ansambļa “Čikāgas piecīši” dalībnieku vārdi, taču tikai viena dalībniece – Lorija Cinkuss šodien svinīgajā ceremonijā saņems Triju Zvaigžņu ordeni no valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rokām. Pārējie Rīgas pilī būs tikai domās – nokārtot tik drīzu ierašanos Latvijā viņiem neizdevās.

“Priecīga, pazemīga un aizkustināta,” tā pirms pošanās uz Rīgas pili saka nu jau Latvijā dzīvojošā Lorija Cinkuss. “Grūti aprakstīt sajūtas. Tas viss skaisti bija aprakstīts pavadošajā vēstulē – gan par darbību “Čikāgas piecīšos” trimdā, gan devumu Atmodas un atjaunotās Latvijas laikā. Lai gan ansambļa ziedu laiki ir garām, tas ir tik skaists paldies! ”

“Pozitīvas atsauksmes no publikas ir svēta, skaista lieta! Ordeņu kapituls arī ir publika, un viņu atzinība ir arī svēta, skaista - tā ir atzinība no valsts, kura man ir neaprakstāmi mīļa un svarīga. Esmu pateicīgs, priecīgs, un aizkustināts. Sveicu savus kolēģus un visus, kuri saņem šo atzinību,” portālam “Latviesi.com” norāda grupas sirds un dvēsele Armands Birkens.

Lasītākās ziņas valstī

“Patiess pārsteigums! Mums pietrūka laika saskaņot lidojumus uz Latviju 3. maija ceremonijai, bet ceram, ka varēsim visi tur tikt 18. novembrī, ” saka Linda Maruta Kronberga.

Viņa atzīst - nekad nebija iedomājusies, ka kādu dienu viņai par dalību ansamblī piešķirs šādu atzinību. “Bet esmu ļoti pateicīga un pagodināta, ka mans devums tika tik augsti novērtēts. Ir labi zināt, ka es kaut kādā veidā, vismaz garīgi palīdzēju mūsu tautiešiem Latvijā uzturēt cerību par neatkarīgu un brīvu Latviju.”

Ansambļa dalībni vislabprātāk apbalvojumu saņemtu kopā, taču tā kā par ordeņa piešķirsanu izziņots pāris nedēļas pirms valsts svētkiem, pārējie “piecīši” Latvijā no ASV nevarēja ierasties. Armands Birkens pieļauj, ka pārējie dalībnieki varētu ordeņus saņemt 18. novembrī, Latvijas 101. dzimšanas dienā.

Atgādinām, ka piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni nolemts piešķirt muzikālā ansambļa "Čikāgas piecīši" dalībniekiem Janīnai Ankipānei, Armandam Birkenam, Alnim Jūlijam Ceram, Lindai Marutai Kronbergai un Lorijai Cinkusai.

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2019. gada 8. aprīļa lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā augstākie valsts apbalvojumi piešķirti kopumā 103 personām: Triju Zvaigžņu ordenis - 49 personām, Viestura ordenis -11 personām un Atzinības krusts - 43 personām.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti