Dalies:

Cēsis saņem Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu balvu

Cēsis saņem Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu balvu
  • 29. Mar. 2018

Ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju 22. martā Briselē tika pielikts punkts Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu jeb EDEN konkursam “Kultūras tūrisms 2017” un paziņots, ka nākamais EDEN konkurss notiks 2019. gadā un tas būs veltīts veselības un labjūtes tūrismam.

Nacionālajā konkursā “Kultūras tūrisms 2017” sīvā konkurencē pērnā gada nogalē par uzvarētāju bija kļuvusi pašvaldības aģentūra “Cēsu kultūras un tūrisma centrs”, kas startēja ar pieteikumu “Cēsis – kur senatne satiekas ar nākotni”. Sarīkojums Briselē un saņemtā balva piešķīra uzvarai nacionālajā konkursā papildu nozīmību un pavēra jaunas iespējas.

EDEN projektu nodibinājusi un kopš 2006. gada īsteno Eiropas Komisija (EK). Projekta pamatā ir centieni sekmēt ilgtspējīga tūrisma attīstību, pievērst uzmanību Eiropas tūrisma galamērķu vērtībām, to daudzveidībai un kopīgajām iezīmēm.

Kultūras tūrismam veltītajā konkursā pagājušajā gadā piedalījās 18 valstis. Visiem nacionālo konkursu uzvarētājiem – tostarp “Cēsu kultūras un tūrisma centra” vadītājai Andrai Magonei - EDEN uzvarētāju balvas pasniedza EK Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektorāta direktors Slavomirs Tokarskis. Augstā amatpersona pauda gandarījumu par Eiropas tūrisma pērlēm, kam pēc uzvaras konkursā būs iespējas piesaistīt tūristu plašāku interesi.

Pirms katra uzvarētāja sumināšanas tiks parādīts no galamērķa fotogrāfijām izveidots video, ko klātesošie uzņēma ar atzinības aplausiem. Uzvarētāju vidū bija galvenokārt maz pazīstami vai pilnīgi nepazīstami vārdi, taču šo galamērķu paveiktais bija apbrīnas vērts. Cēsis pārsteidza ar savu kultūras tūrisma piedāvājumu it īpaši tāpēc, ka tajā vēsturiskais harmoniski savijas ar mūsdienīgo, vienam otru papildinot.

Kaimiņvalstī Lietuvā par nacionālā konkursa uzvarētāju bija atzīta Pakrojas muiža. Kaimiņi igauņi konkursā nepiedalījās, bet, piemēram, Somijā laurus plūca Fiskari ciems. No vietas, kur apstājusies kādreiz tik plaukstošā saimnieciskā darbība, Fiskari ar apskaužamu radošu enerģiju tagad kļuvis par iecienītu tūristu apmeklējuma vietu. Ciemā, kur pastāvīgi dzīvo 600 cilvēku, pusgadu garās tūrisma sezonas laikā apmeklētāju skaits pārsniedz 50 tūkstošus.

Uzvarētāju vidū bija Levardes ogļraktuvju vēstures centrs Francijas ziemeļdaļā, senā Patra Grieķijā, Sv. Ignācija zeme Spānijā, kas dod iespēju doties pa jezuīta ordeņa dibinātāja, basku izcelsmes katoļu garīdznieka Ignācija no Lojolas pēdām, u. c.

Pilnu 2017. gada konkursa uzvarētāju sarakstu sk. https://ec.europa.eu/growth/content/cultural-tourism-winners-eden-2017-destinations-excellence-awards_en(link is external).

Svinīgā apbalvošanas ceremonija notika vienā no krāšņā svinību nama “Concert Noble” zālēm Briselē. 18. gadsimtā šo namu bija cēlis karalis Leopolds, lai beļģu, holandiešu un ungāru dižciltīgajiem būtu lepna ballēšanās vieta. Tagad tur notiek īpaši sarīkojumi plašākai sabiedrībai, un šai reizē tie bija cilvēki, kas pašaizliedzīgi strādā tūrismā, iestājoties par vienu no EDEN projekta svarīgākajiem principiem – ilglaicīga tūrisma attīstība.

Vairāk par notikumu lasiet šeit

Attēls: Cesis24.lv

Lasītākās ziņas

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti