Dalies:

Cēsīs pirmais «zero waste» pilsētas projekts – apņemas radīt mazāk atkritumu

Cēsīs pirmais «zero waste» pilsētas projekts – apņemas radīt mazāk atkritumu
Sintija Zandersone, LETA
  • 11. Jul. 2019

Iniciatīvā “Tīri. Labi” izvirzīti vairāki uzdevumi, un pirmais no tiem ir sabiedrības izglītošana. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs norāda, ka pašvaldībai ir plašas iespējas uzrunāt iedzīvotājus gan mācību iestādēs, gan dažādos pasākumos un arī pašiem radīt piemēru ar savu darbu.

“Tas nenozīmē, ka rīt vai parīt mēs būsim no atkritumiem brīva pilsēta. Pirmkārt, tas ir signāls. Otrkārt, tā ir kaut kādā veidā apņemšanās. Treškārt, tas ir soli pa solim. Arī pašvaldībā mums jāsāk pašiem ar savu piemēru – kaut vai attieksimies no vienreizējās lietošanas glāzēm,” saka Rozenbergs.

Projekta idejas autori ir biedrība “Zaļā brīvība”. Projekta aktivitātes Cēsīs norisināsies līdz gada beigām, kad tiks izvērtēta gūtā pieredze, lai nākotnē līdzīgos projektos iesaistītu vēl citas pašvaldības un uzņēmumus.

Lasītākās ziņas valstī

Jau šobrīd projektā iesaistās vairāki Cēsu uzņēmumi, arī beziepakojuma veikals, kura izveidotāja secinājusi – patērētāju atbildību veicina pieejama alternatīva iegādāties preces bez plastmasas iepakojuma. “Ir novērojami piekritēji gan jaunajā paaudze, kur nāk jaunās ģimenes, māmiņas ar bērniņiem, ir arī puišu lokā piekrišana, kas ir īpaši iepriecinoši, gan arī, jā, vecāka gadagājuma paaudze, kas nāk un saka – jā, šis bija manā jaunībā, nācām ar savu taru, bija tamborēti iepirkumu maisiņi. Jā, tas viss atgriežas!” stāsta veikala “Ieber.lv” vēstnese Agnese Gaidelione.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti