Dalies:

Cēsīs kora “Latvija” izpildījumā skanēs spoža trimdas komponistu darbu izlase

Cēsīs kora “Latvija” izpildījumā skanēs spoža trimdas komponistu darbu izlase
Edijs Pālens, LETA
  • 19. Jul. 2019

Sestdien, 20.jūlijā, plkst. 17 Sv.Jāņa baznīcā notiks kora “Latvija” un Māra Sirmā koncerts “Tālā dārza putns”, LA.lv uzzināja Cēsu novada domē.

Koris “Latvija” un Māris Sirmais sniegs ievērojamu trimdas latviešu komponistu kordarbu spožu izlasi.

Kanādā dzīvojošais Imants Ramiņš koncertā tiks pārstāvēts ar divām labskanīgām motetēm, kas rakstītas par godu Kristus upurim, žēlsirdībai, mīlestībai un Dievam. Koncerts notiks Cēsu Sv. Jāņa baznīcā.

Lasītākās ziņas valstī

Savulaik Kanādā dzīvoja arī Tālivaldis Ķeniņš – viens no visu laiku profesionālākajiem, meistarīgākajiem, daudzveidīgākajiem latviešu komponistiem, ko augstu vērtēja gan viņa daudzie Kanādas studenti, gan kolēģi. 

Koncerta programmā iekļauta viņa smalkā miniatūra “Svešie dārzi” un balāde “Nogrimušā pilī”, kas veltīta komponista tēvam dzejniekam Atim Ķeniņam. 

“Abas šīs dziesmas Tālivaldim Ķeniņam bija dārgas un sevišķi nozīmīgas – būdams visumā racionāls un vitāls cilvēks, viņš divas stīgas – tēvu un dzimto, pazaudēto Latviju – vienmēr turēja gaišā, bet mazliet sāpīgā pusbalsī,” norāda Cēsu koncertzāles pārstāve Egija Saļņikova.

Kanādas latviešus koncertā pārstāvēs arī Jānis Kalniņš ar jūsmīgo pilsētas portretu “Apsniegošā pilsēta” ar Jāņa Sudrabkalna tēlainiem pantiem.

Koncerta programmā iekļauti arī kādreizējā londonieša Alberta Jēruma kompozīcijas – iespējams, slavenākais darbs “Tālā dārza putns”, kā arī aumaļainās “Gaviles” un apcerīgāki darbi “Ielejā snieg” un “Naktij”.

Kormūzika šajā programmā tiks likta pamīšus ar trompetes un ērģeļu saspēli. Jāņa Porieša un Ilzes Reines izvēle šoreiz vēršas uz Cēsīs dzimušo Alfrēdu Kalniņu, jubilāri Maiju Einfeldi, vecmeistaru Romualdu Kalsonu un trimdas izcilo skaņradi Helmeru Pavasaru.

Autors: LA.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti