Dalies:

Ceļošanas "sarkanajā sarakstā" Latvija iekļauj vēl 9 valstis

Ceļošanas "sarkanajā sarakstā" Latvija iekļauj vēl 9 valstis
Publicitātes foto
  • 12. Mar. 2020

No šodienas, 12.marta, ir paplašināts koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" īpaši skarto valstu saraksts, tajā iekļaujot arī Nīderlandi, Lielbritāniju, Zviedriju, Norvēģiju, Beļģiju, Dāniju, ASV, Grieķiju un Islandi, šodien nolēmusi Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK).

Tas nozīmē, ka īpaši piesardzības pasākumi šobrīd ir attiecināti kopumā uz 20 valstīm - Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju, Šveici, Nīderlandi, Lielbritāniju, Zviedriju, Norvēģiju, Beļģiju, Dāniju, ASV, Grieķiju un Islandi. 

Līdz ar minēto lēmumu analīzes uz "Covid-19" tiks veiktas visām personām, kuras būs atgriezušās no iepriekš minētajām valstīm un 14 dienu laikā kopš izbraukšanas no tām būs parādījušies gripai līdzīgi simptomi.  

Lasītākās ziņas

Šādā gadījumā personai jāzvana 113. Savukārt, ja ir radušies kādi jautājumi saistībā ar "Covid-19", iedzīvotāji aicināti zvanīt Slimību profilakses un kontroles speciālistiem (SPKC) uz telefona numuru 67387661.

Arī ģimenes ārsti, izrakstot darbnespējas lapas, ņems vērā paplašināto sarakstu ar valstīm, uz kurām ir attiecināti īpaši piesardzības pasākumi.

Veselības ministrija stingri aicina uz minētajām valstīm nedoties, jo pastāv liels inficēšanās risks. Jāņem vērā arī tas, ka pēc atgriešanās no minētajām valstīm bērnam 14 dienas būs jāpavada mājās karantīnā.

Vienlaikus SPKC un Ārlietu ministrija saistībā ar "Covid-19" vīrusa izplatību aicina uz laiku vispār atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī. Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu, sociālajā tīklā "Twitter" uzsver ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā ziņots, ka pēdējās diennakts laikā "Covid-19" apstiprināts vēl sešiem cilvēkiem. Līdz ar to kopumā Covid-19 Latvijā līdz šim apstiprināts 16 cilvēkiem.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā veikts 41 laboratoriskais izmeklējums uz "Covid-19", bet kopumā līdz šim izmeklētas jau 332 personas.

Tikmēr visā pasaulē "Covid-19" gadījumu skaits 114 valstīs sasniedzis 118 000, un no šīs slimības miris 4291 cilvēks, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss 11.martā paziņoja, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojums sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.Līdz šim visiem Latvijā reģistrētajiem "Covid-19" pacientiem slimība norit vieglā formā.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) plāno mācības izglītības iestādēs divu nedēļu garumā pēc skolēnu brīvlaika nodrošināt attālināti, mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP).

Znotiņš norādīja, ka pēc skolēnu brīvlaika, kas 1.-11.klases skolēniem paredzēts nākamajā nedēļā, skolās mācību procesu plānots noteikt divas nedēļas attālināti.

Patlaban IZM apzina, cik pieejami un kādi ir saziņas veidi bērniem. IZM sola monitorēt, kā attālinātās mācības strādās, un, ja tās nestrādās, tad tā vietā tiks pagarināts brīvlaiks.

IZM aģentūru LETA informēja, ka ierobežot vīrusa izplatību, pārceļot skolēnu brīvlaiku, nav risinājums, jo daudziem vecākiem šajā laikā jau ir paņemts atvaļinājums, tādēļ optimālāk būtu divas nedēļas pēc gaidāmā brīvlaika mācības nodrošināt attālināti.

Plānots, ka no 16.marta līdz 20.martam pavasara brīvlaikā dosies 1. līdz 11.klašu skolēni, bet no 23. līdz 27.martam - 12. klašu skolēni. Tas nozīmē, ka mācības attālināti notiks no 23.marta līdz 6.aprīlim.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti