Dalies:

Ceļ trauksmi par finansiālām grūtībām medijiem

Ceļ trauksmi par finansiālām grūtībām medijiem
CC0 licence
  • 18. Mar. 2020

"Covid-19" izplatība īsā laikā ir devusi nopietnu triecienu Latvijas reklāmas nozarei, kas ir cieši saistīta ar mediju jomu.  Dramatiski samazinājušies mediju ieņēmumi no to galvenā ienākumu avota - reklāmas, norāda reklāmas un mediju organizācijās. Pārbaudīta un profesionāla informācija no uzticamiem avotiem ir kritiski nepieciešama ārkārtējas situācijas laikā. Tādēļ Latvijas Reklāmas, Preses Izdevēju un Raidorganizāciju asociācijas aicina valdību nekavējoties rīkoties mediju sistēmas glābšanai.

Mediji šobrīd strādā pastiprinātā režīmā, operatīvi un profesionāli nodrošinot sabiedrības informēšanu par aktuālajiem valdības lēmumiem, drošības pasākumiem un citām ar Covid-19 vīrusu saistītām norisēm Latvijā un pasaulē, norāda asociācijas. Tās uzskata, ka mediju loma šobrīd ir tikpat vitāli svarīga kā mediķu, operatīvo dienestu un citu publiskā sektorā strādājošo iestāžu darbs.

Kopš ceturtdienas, 12.marta vakara, kad tika izsludināta ārkārtēja situācija, medijos notiek "lavīnveida" reklāmas kampaņu atcelšana, kas nemitīgi turpinās un draud ar mediju sistēmas sabrukumu.

Lasītākās ziņas valstī

Ņemot vērā straujo mediju patēriņa pieaugumu un to būtisko lomu šī brīža krīzes situācijā, Latvijas Reklāmas asociācija kopā ar Preses Izdevēju un Raidorganizāciju asociāciju aicina valdību un pašvaldības nepieļaut mediju sabrukumu un atbalstīt vietējos medijus krīzes situācijā. Kā viens no priekšlikumiem operatīvai rīcībai ir īstenot valsts un pašvaldību nozīmes sabiedrības informēšanas kampaņas, kā arī neatlikt jau plānotās kampaņas, politisko reklāmu, sociālās kampaņas, tādā veidā sekojot jau esošiem Ontario apgabala Kanādā vadības un Austrālijas valdības piemēriem.

Vienlaikus asociācijas patlaban gatavo virkni priekšlikumu mediju un reklāmas jomas glābšanas pasākumiem, kas ietvertu gan nodokļu atvieglojumus masu medijiem, gan dažādu reklāmas aizliegumu pārskatīšanu, kas ļautu nozarei pārdzīvot kritisko situāciju.

Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale uzsvēra, ka ministrija strādā pie atbalsta pasākumiem ārkārtējās situācijas skartajiem kultūras un mediju jomas uzņēmumiem un pakalpojumu sniedzējiem.

Kokale norādīja, ka noris darbs pie tā, lai KM piedāvātos īstermiņa pasākumus, kas attiektos uz šo gadu, un vidējā termiņa pasākumus, kas aptvertu trīs gadu periodu, varētu izskatīt, par tiem diskutēt un tos atbalstīt tuvākajā valdības sēdē.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti