Dalies:

Čehu Krumlovā atklāj izstādi par teātra inženieri Johanu Brēmu

Čehu Krumlovā atklāj izstādi par teātra inženieri Johanu Brēmu
  • 11. Jun. 2018

6.jūnijā Dienvidčehijas pilsētas Čehu Krumlovas Klostera kompleksā tika svinīgi atklāta izstāde “Johans Brēms (1907-1995): scenogrāfs, arhitekts, mākslinieks”.

Johans Brēms (Joan Brehms) ir dzimis un mācījies Liepājā. 20. gadsimta 30. gadu sākumā sācis scenogrāfa un mākslinieka gaitas, strādājis Latvijas, Polijas un Vācijas teātros, 30.gadu nogalē sadarbojies arī ar Eduardu Smiļģi. Pēc II Pasaules kara Johana Brēma dzīves bija dramatiskas. Taču, nonācis Čehoslovākijā, viņš guva lielu radošo un pilsonisko atbalstu no Čehu Budejovices Dienvidčehijas teātra, gūdams iespējas strādāt radošo scenogrāfu darbu un īstenot gleznošanas un arhitektūras idejas. 20. gadsimta 60.-70. gados viņa inovatīvie scenogrāfijas un arhitektūras darbi guva lielu atzinību ne tikai Čehoslovākijā, bet arī citur Eiropā. Viņš bija arī Čehu Krumlovas unikālās rotējošās auditorijas brīvdabas modeļa autors.

Sarīkojumā ar uzrunām uzstājās Latvijas vēstnieks Čehijā Alberts Sarkanis, Čehijas Senāta vicepriekšsēdētājs un izstādes iniciators Jirži Šestāks, Čehu Krumlovas mērs Dalibors Carda, Dienvidčehijas teātra direktors Lukāšs Prudeks un citi.

Izstāde, ko sadarbībā ar daudziem partneriem ir sagatavojis Čehijas Nacionālais muzejs, 2017.gada 16.septembrī tika atklāta Johana Brēma dzimtajā Liepājā, pēc tam līdz gada beigām tā bija skatāma E.Smiļģa Teātra muzejā Rīgā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti