Dalies:

Būs grāmatas par Anšlavu Eglīti

Būs grāmatas par Anšlavu Eglīti
FOTO: Kristaps Kalns
  • 15. Feb. 2020

Teātŗa zinātniece, mākslas doktore Ieva Struka piedalās rakstnieces Gundegas Repšes un Daces Sparānes projektā „Es esmu”. Dalībnieku mērķis – sarakstīt un izdot 13 romānus par izciliem latviešu rakstniekiem un rakstniecēm un 13 literātūrzinātniskas monografijas. Darbus izdos apgāds „Dienas Grāmata”. Romānu par Anšlavu Eglīti raksta Laima Kota, monografiju iecerējusi rakstīt Ieva Struka (dzimusi 1974. gadā).

Viņa ir literārās daļas vadītāja Latvijas Nacionālajā teātrī, raksta recenzijas Latvijas presē. Ieva Struka sastādījusi apjomīgos drāma- turga Gunāra Priedes Kopotos rakstus ar komentāriem piecos sējumos, sarakstījusi grāmatas par režisoru Pēteri Pētersonu, režisori
Māru Ķimeli un Latvijas Nacionālo teātri.

Ieva Struka izskatījusi Rakstniecības un mūzikas mūzejā atrodamo korepondenci un saprot, ka viņas uzdevums ir gan apjomīgs, gan atbildīgs. Viņa meklē Latviešu fonda un Valsts Kultūrkapitāla fonda financiālu atbalstu un, ja izdosies to dabūt, tad maija otrā pusē brauks uz Losandželosu, lai tiktos ar cilvēkiem, kuŗi pazina un atceras Anšlavu Eglīti, apmeklētu vietas, kas pieminētas rakstnieka darbos,paviesotos mājā Pacifika Palisādēs, kur viņš dzīvoja.

Ieva Struka sazinājusies ar Brigitu Siliņu, Dairu un Juri Ciļņiem, Ingunu Galviņu. Apmešanās vieta sarunāta pie Noras Mičules.

Lasītākās ziņas valstī

Ieva Struka domā, ka varētu lūgt Anšlava Eglīša un Veronikas Janelsiņas fonda vadītājus gādāt, lai pie rakstnieku mājas Pacifika Palisādēs novietotu kādu piemiņas zīmi.

Rīgā pie vairākām ēkām ir piemiņas plāksnes, varbūt varētu tādu novietot arī pie mājas Krišjāņa Valdemāra ielā, kur Anšlavs Eglītis dzīvoja. Rakstnieks Rīgā bija labi pazīstams, un tagad daudzi, noskatījušies interesanto filmu „Homo novus”, bibliotēkās meklē un lasa viņa sacerētos darbus.

Rīdzinieki pieraduši redzēt mākslinieku Kārli Padegu pie Vērmanes dārza un Irbīti sēžam Brīvības ielas malā pie Matīsa ielas. Varbūt kādā vietā Rīgā reiz ieraudzīsim Anšlava Eglīša tēlu – pie Mākslas akadēmijas vai Nacionālāteātŗa.

Autors: Dienvidkalifornijas informācijas biļetēns

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti