Dalies:

Burvīgs sākums XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkiem Kanādā

Burvīgs sākums XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkiem Kanādā
  • 23. Jun. 2019

Atklāšanas koncertā spīdēs lielākas un mazākas zvaigznes

Biļetes uz Olimpiādes atklāšanām ir starp vērtīgākām biļetēm visās Olimpiādēs, un raidījumus skatās miljardiem cilvēku. Varu ar prieku ziņot, kā biļetes uz XV Latviešu Dziesmu un Deju svētku Ieskaņas un atklāšanas koncertu nebūs ne tik retas, ne tik dārgas.

Ir svarīgi, ka svētkus ieskandina uz labās kājas, un XV svētku atklāšanas programma nav izņēmums. (Tiem, kuŗi ciena atklāšanas: Svētku mākslas izstādes atklāšana ir 4. jūlijā, pulksten 11.00, un Rakstaino cimdu izstādi atklās stundu vēlāk pulksten 12.00, abas izstādes Hilton viesnīcā.) Hilton viesnīcas balles zālē precīzi pulksten 13.00 būs elegants koncerts ar apsveikumiem gan no saimniekiem, gan no ASV, Latvijas, pat Austrālijas. (Koncertu vajag iesākt laicīgi, jo pēc tā seko divi lieliski koncerti: Garīgās mūzikas koncerts ar Valsts Akadēmisko kori LATVIJA – mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais, un pēc tam Latvijas izcilais Tautas deju ansamblis “Līgo” – vadītājs Jānis Purviņš.)

Lasītākās ziņas valstī

Tad tieši pulksten 13.00, pirmos svētku mākslinieciskos soļus spers Tautas deju grupa no Garkalnes novada (tieši uz ziemeļaustrumiem no Rīgas) “Greizie rati”, leģendārās llzes Mažānes vadībā. Arī no ārpus Rīgas būs koris “Ogre” – vadītājs līdzīgi leģendārs maestro Jānis Zirnis, ilggadējs Latvijas dziesmu svētku virsdiriģents un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas koŗdiriģēšanas profesors.

Talantu šajā krastā arī ir daudz. Klausītājus ar jauniem pirkstiem un jaunām balstiņām iepriecinās TLB Sestdienas skolas bērni ar koklēm un dziesmām, labi sagatavoti skolotāju Marisas Zubānes un Lindas Marutas Kronbergas vadībā.

Stingri vecāki, bet vēl jauni ir Brusubārdas ģimenes stīgu kvartets. Brīnums, ka Milvokos ir uzauguši 6 bērni, visi izcili augstākā ranga stīdzinieki (un kuŗi spēlēs arī svētku kamerorķestrī). Tēvs Ernests Brusubārdis III kalpos Kopkoŗa koncertā kā virsdiriģents, bet šajā koncertā gaisma spīdēs uz jauniešiem, spēlējot no Helmera Pavasara otro stīgu kvarteta. Viņiem piebiedrosies vijolniece Inga MalējaYanoski un viņas vīrs vibrafonists Michael Yanoski, visiem izpildītājiem piedāvājot Georga Pelēča debešķīgo gabalu “Plaukstošais jasmīns”.

Vēl no Kanadas būs Vilma Indra Vītola, ilggadējs Kanadas Nacionālās operas soprāns, ar Pēteri Zariņu pie klavierēm, sniedzot divas Tālivalda Ķeniņa pazīstamas tautas dziesmu apdares (reizē atzīmējot komponista lomu pie dziesmu svētku Kanadā dibināšanas 1953. g., kā arī komponista paša simtgadi).

Koncertu noslēgs (pirms visi steidzas uz nākamiem pienākumiem) nesen dibināts ansamblis “Maldugunis” no Bostonas. Pieci ansambļa dalībnieki, Bostonas koŗa diriģentes (un svētku virsdiriģentes un solistes) Krisītes Skares vadībā dzied tautas dziesmas “modernā” stilā, savā unikālā un saistošā sniegumā. Apgalvoju, ka nevar bostoniešus nokavēt!

Un, kas liksies tikai moments pirms svētki tiks oficiāli atklāti, būs laiks (pēc precīzi 90 minūtēm) steigties uz nākamiem sarīkojumiem vai pakavēties pie tirdziņa tuvu pie 50 galdiem, kuŗi atrodas balles zāles foajē.

Burvīgs sākums XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkiem Kanadā.

Autors: Juris Ķeniņš

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu " Latvija Amērikā"

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti