Dalies:

Budapeštā atzīmē Latvijas valsts 100. gadskārtu

Budapeštā atzīmē Latvijas valsts 100. gadskārtu
  • 15. Nov. 2018

14.novembrī Budapeštā, Latvijas vēstniecība Ungārijā, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, organizēja latviešu pianistes Diānas Zandbergas un ungāru čellistes Agnešas Kālojas (Kállay Ágnes) kamermūzikas koncertu un tam sekojošu svinīgu pieņemšanu.

Atklājot pasākumu, Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš svinīgā uzrunā koncerta viesus iepazīstināja ar būtiskākajiem un izšķirošajiem Latvijas vēstures notikumiem pēdējo simts gadu laikā un mūsdienu Latvijas valsts attīstības aktualitātēm un sasniegumiem, kā arī uzsvēra Latvijas un Ungārijas aktīvo divpusējo sadarbību dažādās jomās un izteica pateicību par Ungārijas dalību Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Svinīgās pieņemšanas par godu Latvijas neatkarības gadadienas atzīmēšanai laikā tika eksponēta mākslinieka Jurģa Rikveiļa latviešu tautastērpu fotogrāfiju izstāde “No Tērpa par Apģērbu”, kas atspoguļo tautastērpa aktualitāti mūsdienās un tā vizuālo transformāciju “no tērpa par apģērbu” ārpus tradicionālajiem kanoniem.

Lasītākās ziņas valstī

Vēstniecības rīkoto pasākumu apmeklēja Ungārijā akreditētie ārvalstu diplomāti, Ungārijas valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, latviešu diaspora, kā arī kultūras un mākslas nozares pārstāvji.

Latvijas un Ungārijas dueta kamermūzikas koncerts un svinīgā pieņemšana par godu Latvijas Neatkarībai ir daļa no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Foto: Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti