Dalies:

Brīvas vietas nometnē diasporas bērniem

Brīvas vietas nometnē diasporas bērniem
CC0 licence
  • 28. Jun. 2019

Vēl ir atlikušas brīvas vietas vasaras nometnē “Vidzemes augstiene izaicina”. Šī bezmaksas nometne ir gatava uzņemt 20 bērnus no Latvijas un 20 ārvalstīs dzīvojošus Latvijas bērnus vecumā no 10 līdz 16 gadiem. Nemetnes rīkotāji vēl gaida pieteikumus no diasporas bērniem.

Radošā nometne norisināsies no 8. līdz 14. jūlijam Madonas novada Vestienas muižā. Visus ar nometnes organizēšanu saistītos izdevumus finansē Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Savukārt vecāki finansē bērnu nokļūšanu nometnē un bērna veselības apdrošināšanu uz nometnes laiku. Šeit gan jāpiebilst, ka gan diasporas, gan Latvijas bērni var piedalīties ne vairāk kā vienā SIF finansētā nometnē gadā.

Nometnes mērķis ir saglabāt diasporas saikni ar Latviju un stiprināt tās nacionālo identitāti. Īpaša vērība tiks veltīta bērnu latviešu valodas prasmju pilnveidošanai.

Lasītākās ziņas valstī

Programmā paredzētas dažādas aktivitātes, lai veicinātu Latvijas vēstures, latviskās dzīvesziņas, kultūras, tradīciju, folkloras, kulinārā mantojuma izzināšanu, kā arī dabas un kultūrvēsturisku objektu apskati. Bērniem aktīvi darbojoties tiks attīstītas prasmes būt patstāvīgiem, spēt uzņemties atbildību, darboties komandā, orientēties vidē, iepazīt dabas procesus. Katru dienu bērnus sagaida dinamiska atpūta svaigā gaisā, pieredze komandu sacensībās, kā arī radošas darbnīcas, kurās dalībnieki iemācīsies jaunas prasmes un attīstīs latviskās piederības sajūtu.

Lai pieteiktos, sūtiet e-pastu projekta vadītājai uz adresi rita.lineja@gmail.com, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu, vecumu, valsti un pilsētu, kurā dzīvo, un dalībnieka motivācijas vēstuli, kāpēc viņš/viņa vēlas piedalīties nometnē “Vidzemes augstiene izaicina”.

Nometni organizē biedrība “Latvijas Mazpulki”, biedrība “Radošā apvienība “Siltumnīca”” un biedrība “Ūdenszāle”.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti